MotoNews.pl

Motoryzacyjny ogień w centrum Katowic

07 czerwca 2016

ProfiAuto Show 2016 foto2

Skoki przez ognistą obręcz, niebezpieczne kaskaderskie akrobacje, samochód rozpadający się na dwie części, pojazdy rozjeżdżane monster truckiem – te i wiele innych atrakcji można było zobaczyć w ramach 13. edycji ProfiAuto Show. Impreza, odbywająca się w centrum Katowic w pierwszy weekend czerwca, przyciągnęła tłumy fanów motoryzacji, zainteresowanych oglądaniem interesujących samochodów, pięknych kobiet i emocjonujących pokazów.

Trzynasta edycja, 140 wystawców, 22 tys. metrów kwadratowych powierzchni, tłumy odwiedzających i niezliczona ilość oryginalnych pojazdów – tak w dużym skrócie podsumować można tegoroczne targi motoryzacyjne ProfiAuto Show. Związane z trwającym dwa dni, motoryzacyjnym świętem atrakcje, trudno wymienić jednym tchem. Lexus LFA, Calibra Tsunami Bimoto, VW Twin-Car, modele marek Aston Martin, Ferrari, Dodge, Lamborghini, Audi czy Porsche, bolidy zaprojektowane przez studentów Politechniki Śląskiej i Politechniki Rzeszowskiej, a także dziesiątki tuningowanych okazów – przyciągały uwagę wszystkich odwiedzających. Na pasjonatów jednośladów czekały dodatkowo min. customowe egzemplarze: Behemot Bike (zaprojektowany przez Nergala), Alien (inspirowany
kultowym filmem) czy Recydywista (pierwszy na świecie wytatuowany motocykl), a także najnowszy model Yamaha MT-10. Wśród atrakcji i pokazów znalazły się m.in. easy drift bowling, samochodowe kręgle, taxi na dwóch kółkach, drift, a także wieczorne, sobotnie show Gladiators Day, wypełnione kaskaderskimi akrobacjami. Fani motoryzacji tłumnie korzystali także z okazji spotkania motoryzacyjnych idoli: mistrzyni rajdowej Klaudii Podkalickiej czy znanych z TVN Turbo dziennikarzy: Patryka Mikiciuka i Adama Klimka.

– Bez wątpienia było to największe spotkanie branży automotive i fanów motoryzacji na południu Polski. Udało nam się też m.in. „podpalić” Plac Honorowy przed Spodkiem, oświetlić symbol Katowic na pomarańczowo i w pełni skorzystać z zalet nowoczesnego obiektu wystawienniczego, jakim jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Formuła naszej imprezy najlepiej pokazuje, że motoryzacja to przede wszystkim autentyczna pasja i sposób na życie, także tych, którzy związani są z branżą zawodowo – mówi Michał Tochowicz z ProfiAuto.

ProfiAuto Show 2016 to także część targowa, z licznymi stoiskami najważniejszych firm z branży motoryzacyjnej. Wśród 140 wystawców znalazły się m.in. marki takie jak Bosch, Brembo, Centra, FAG, Mann Filter, Monroe, Shell, Total, Varta czy Valeo. Walczyły one o uwagę odwiedzających oferując na stoiskach atrakcje takie jak m.in. symulatory, pokazy tańca i bodypaintingu, quizy i z nagrodami. Dużą widownię zebrało m.in. rozstrzygnięcie konkursu, odbywające się na stoisku nowopowstałej sieci warsztatowej ProfiAuto Serwis, w którym właściciele warsztatów mogli wygrać nawet 20 000 zł na ich wyposażenie. W ramach targów odbywały się także specjalistyczne pokazy i szkolenia. W Katowicach, zgodnie ze sprawdzoną już po raz trzynasty formułą targów, spotkali się bowiem nie tylko pasjonaci motoryzacji, ale także przedstawiciele branży: dealerzy samochodowi, producenci części i wyposażenia warsztatowego, właściciele warsztatów, sklepów i hurtowni motoryzacyjnych oraz mechanicy.

Zdjęcia: Imago PR / Automotive PR Poland