Aston Martin zapowiada coś bardzo szybkiego

Aston Martin zapowiada coś bardzo szybkiego28.05.2013
Rok 2013 jest bardzo ważnym rokiem dla Astona Martina, ponieważ firma obchodzi właśnie setne urodziny. Z tej okazji marka znacznie zintensyfikowała swoje działania i co jakiś czas raczy nas nowymi, okolicznościowymi modelami ...

... lub odmianami już istniejących modeli. W styczniu Brytyjczycy przedstawili Vanquish Centenary Edition wyróżniający się stylistyką, w kwietniu Aston Martin zaprezentował Rapide S – pierwszy samochód wyścigowy napędzany wodorem, a ostatnio premierę miał Aston Martin CC100 Speedster Concept rozwijający prędkość 290 km/h.

Wszystko jednak wskazuje na to, że to nie koniec niespodzianek, jakie ulubiona marka Jamesa Bonda przygotowała na ten rok. Tuż przed minionym weekendem Aston Martin zamieścił na swoim profilu w serwisie You Tube krótki filmik o charakterze tak zwanego „teasera” noszący tytuł „Aston Martin – Coming soon”, czyli: „Aston Martin – już wkrótce”.

Wideo ewidentnie zapowiada pojawienie się w ofercie brytyjskiej firmy czegoś bardzo szybkiego. W trakcie filmu przez chwilę można obserwować zarys profilu nowego modelu. Jego kształt może sugerować, że chodzi nową wersję V12 Vantage S.

Prasa motoryzacyjna spekuluje, że będzie to model V12 Vantage Coupe Centenary Edition w wersji z otwieranym dachem. Podobno pod jego maską znajdzie się ten sam 6-litrowy silnik V12, co w wariancie z dachem zamontowanym na stałe, generujący moc 510 KM/380 kW i maksymalny moment obrotowy 570 Nm. Nowy, okolicznościowy Aston Martin V12 Vantage miałby przyspieszać z miejsca do 100 km/h w 4,2 sekundy o rozwijać prędkość maksymalną 305 km/h.

Dziś na profilu Astona Martina pojawił się kolejny filmik zapowiadający premierę i równie tajemniczy, co pierwszy – wynika jednak z niego, że tajemnica wyjaśni się już jutro.Źródło: Autoblog.com, opracowanie: BM