MotoNews.pl

Aston Martin na IAA we Frankfurcie

20 września 2013

Vanquish Volante 6

Aston Martin pokazał na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej we Frankfurcie klika modeli, o których pisaliśmy już wcześniej, jednak na żywo prezentują się one tak elegancko, że nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności publikacji zdjęć z imprezy i przypomnienia najważniejszych informacji na temat premier brytyjskiego producenta.

Motywem przewodnim ekspozycji Astona Martina we Frankfurcie nad Menem było setna urodzin marki przypadająca właśnie w tym roku. Pokazano więc tam okolicznościowe modele powstałe z tej okazji, takie jak CC100 Speedster Concept, lecz także pojazdy, które mają tworzyć historię sukcesów producenta w przyszłości. Jednym z nich jest ekstremalny V12 Vantage S, a drugim luksusowy kabriolet Vanquish Volante.

Aston Martin V12 Vantage S pojawi się w salonach sprzedaży już za kilka tygodni. To najszybszy model marki, z wyjątkiem wyprzedanego już „hipersamochodu” One-77. Przyspiesza z miejsca do 100 km/h w 3,9 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 330 km/h. Wyposażono go w 6-litrowy silnik V12 AM28 o mocy 573 KM i maksymalnym momencie obrotowym 620 Nm dostępnym od 5750 obr./min. Jednostka napędowa współpracuje z nową zautomatyzowaną przekładnią manualną AMT Sportshift III. Po raz pierwszy w modelu Vantage zastosowano trójfazowy układ adaptacyjnego tłumienia działający w trybach: „Normal”, „Sport” i „Track”. Nowy układ wydechowy zapożyczono z modelu One-77.

Aston Martin Vanquish Volante stawia przede wszystkim na unikalny styl i poczucie luksusu. On również pojawi się w sprzedaży w Europie już za kilka tygodni. Napędza go ta sama jednostka, co coupe – 6-litrowy silnik AM11 V12 pozwalający kabrioletowi na przyspieszenie do 100 km/h w 4,1 sekundy i rozpędzenie się do 295 km/h.

To pierwszy model marki, którego poszycie nadwozia wykonano w całości z włókna węglowego. Jednocześnie Volante ma sztywną strukturę stworzoną przez zespół inżynierów z Gaydon. We wnętrzu znalazło się miejsce dla czterech osób podróżujących w naprawdę luksusowych warunkach. Kabinę wykończono skórą i chromowanymi detalami.

Zdjęcia: Aston Martin, newspress.co.uk, opracowanie: BM