Pirelli wyposaża model Aston Martin DBX707

Pirelli wyposaża model Aston Martin DBX70715.07.2022
Najpotężniejszy luksusowy SUV na świecie z nowymi oponami Pirelli P Zero z segmentu Grand Touring, stworzonymi z myślą o sportowych osiągach.

Nowy Aston Martin DBX707, najmocniejszy luksusowy SUV na świecie, zapewnia maksymalne osiągi, a także najwyższą kontrolę i komfort, podobnie jak opony Pirelli P ZERO, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tego modelu. Pirelli podkreśla tym samym, znaczenie segmentu aut luksusowych w swojej ofercie produktów.

Szyte na miarę opony P Zero i Scorpion Zero All Season

707 KM mocy i 900 Nm momentu obrotowego generowanego przez silnik Astona Martina DBX707 sprawiają, że ten luksusowy SUV jest najmocniejszym przedstawicielem tego segmentu aut na świecie. Aby poradzić sobie z tymi ekstremalnymi wartościami, inżynierowie Pirelli stworzyli dla niego nowe, szyte na miarę opony w rozmiarze 285/35R23 na przód i 325/ 30R23 na tył. Dopełniają one ofertę już produkowanych 22-calowych opon dla DBX: P ZERO. Nowe opony P ZERO wykorzystują mieszankę wywodzącą się ze słynnych modeli Grand Tour Aston Martina.

Aston Martin DBX707

W celu maksymalnego zwiększenia osiągów samochodu wykorzystują one ściany boczne opony o zwiększonej sztywności zapewnianej przez specyficzny wzór geometryczny kordu, który tworzy ich strukturę. Nietuzinkowy rozmiar opon pozwala na bardziej bezpośrednią reakcję układu kierowniczego i uzyskanie większych prędkości podczas pokonywania zakrętów na torze. Dla kierowców, którzy szukają rozwiązania umożliwiającego użytkowanie pojazdu przez cały rok na wielu różnych rodzajach nawierzchni – suchej, mokrej lub zaśnieżonej – dostępna jest również wersja opon Scorpion Zero All Season (w dwóch rozmiarach) wraz z charakterystycznym oznaczeniem A8A, które wskazuje, że opony te zostały zaprojektowane specjalnie dla Aston Martin DBX.

Ciche opony zapewniające maksymalny komfort

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu, który dorównuje osiągom, opony zostały wyposażone w technologię PNCS (Pirelli Noise Canceling System) w rozmiarze opon na przednią oś. Technologia PNCS wykorzystuje materiał dźwiękochłonny umieszczony wewnątrz opony i pochłaniający większość wibracji, które mogłyby zostać przeniesione do wnętrza pojazdu. Oznacza to, że hałas toczenia opon jest znacząco zmniejszony.

Aston Martin DBX707

Wykonane we Włoszech w technologii MIRS

Opony do Aston Martin DBX707 są produkowane w fabryce Pirelli Settimo Torinese znajdującej się na obrzeżach Turynu, przy użyciu robotów z systemu Pirelli MIRS (Modular Integrated Robot System) – najbardziej zaawansowanej technologii dedykowanej do produkcji opon drogowych z segmentu Ultra High Performance (UHP).

Pirelli i Aston Martin

Współpraca między tymi dwiema historycznymi ikonami motoryzacji zacieśniła się wraz z upływem lat. Nowy DBX707, który jest dostępny wyłącznie na oponach Pirelli, poszerza gamę modeli Aston Martin wyposażanych w ogumienie marki Pirelli, w tym m.in.: DBX, DBS i Vantage.


Źródło: Pirelli Media Team