Pożegnanie z Aston Martin Vanquish S

Pożegnanie z Aston Martin Vanquish S15.02.2007
Wiadomo, że tylko ściśle wyselekcjonowane osoby mogły kupić Aston Martin Vanquish S Ultimate Edition i że było ich zaledwie 40. Wiadomo też, że ta limitowana edycja modelu Vanquish S będzie ostatnim Astonem wyprodukowanym przez brytyjską markę ...

Według doniesień wkrótce nastąpi finalizacja transakcji wartej nawet miliard dolarów i należący do Forda Aston Martin zmieni właściciela.

Zanim to nastąpi na Geneva Motor Show Aston Martin zaprezentuje pożegnalny limitowany model Vanquish S, w przygotowanym specjalnie czarnym kolorze. Nabywca zgodnie z tradycją Forda będzie mógł kupić tego Astona także w innym kolorze pod warunkiem, że będzie to czarny. W środku również głęboka czerń. Skóra z gustownymi przeszyciami i czarne chromowe akcenty na desce rozdzielczej i drzwiach. Naturalnie w każdym z 40 egzemplarzy tabliczka z kolejnym numerem serii i podpisem odpowiedzialnego za końcowy montaż mechanika. W zawieszeniu nie poczyniono żadnych zmian, ale to seryjne w wersji Vanquish S nie wymaga poprawek. Dla tych 40 szczęśliwców którzy zamówili auto, cena nie ma żadnego znaczenia, więc podajemy ją dla wszystkich pozostałych - 182 095 funtów (plus podatek). Kolejną informacją, tym razem wyłącznie dla posiadaczy modelu Vanquish jest możliwość zastąpienia psującej radość z jazdy automatycznej skrzyni z łopatkami przy kierownicy, wersją z lepszym oprogramowaniem i tradycyjnym drążkiem na tunelu środkowym. Cena tej przeróbki, to około 14 tysięcy funtów.

Źródło: Ford, informacja Moto Target