Aston Martin DBS zadebiutuje jeszcze w tym roku!

Aston Martin DBS zadebiutuje jeszcze w tym roku!04.09.2007
Jego publiczny debiut nastąpi 1 listopada tego roku podczas brytyjskiej imprezy MPH 07, którą tradycyjnie poprowadzą Jeremy Clarkson i Richard Hammond. Brytyjscy fani motoryzacji będą więc mogli jako pierwsi usłyszeć i zobaczyć ...

...sześciolitrowego, dwunastocylindrowego DBS w akcji! Dwumiejscowe coupe będzie napędzane 510-konnym silnikiem, który zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,3 sekundy oraz prędkość maksymalną 305 km/h.

Tak dobre osiągi to również zasługa odchudzonego o 30kg nadwozia (dzięki zastosowaniu paneli wykonanych z włókna węglowego), które w wersji DBS waży 1695kg.

Jest to również pierwszy seryjny model Astona Martina, w którym zastosowano ceramiczne hamulce. Są one o 12,5 kg lżejsze od konwencjonalnych tarcz hamulcowych i nieporównywalnie bardziej od nich wydajne.

Aston Martin DBS, który zastąpi wersję Vanquish, pozycjonowany będzie pomiędzy modelami DB9 i DBR9. Produkcja auta rozpocznie się w przyszłym roku, a oficjalne ceny zostaną potwierdzone na tegorocznym Salonie Samochodowym we Frankfurcie.

Źródło: New Car Net, informacja Moto Target