Aston Martin na IAA 2007

Aston Martin na IAA 200710.09.2007
Wydaje się, że po odsprzedaniu przez Forda szacownej marki Aston Martin brytyjskiemu Prodrive, firma nabiera wiatru w żagle, czego dowodem będą aż trzy premiery światowe na tegorocznych targach IAA we Frankfurcie.

Oprócz wspaniałego Astona DBS, czyli służbowego auta agenta 007 w wersji cywilnej, Aston Martin zaprezentuje zupełnie nowe edycje specjalne modeli DB9 i V8 Vantage.

Aston Martin na IAA 2007 1 Pierwsza to DB9 LM powstała z okazji zwycięstwa w 24-godzinnym maratonie Le Mans w klasie GT1. Ta wersja dostępna będzie jedynie jako coupe wyposażone w automatyczną przekładnię Touchtronic. Auto pokryto specjalnym srebrzystym lakierem Sarthe Silver. W środku ręcznie szyta czarna delikatna, perforowana skóra i tabliczka z numerem kolejnego egzemplarza limitowanej serii.

Aston DB9 LM standardowo wyposażono w pakiet sportowy w którego skład wchodzą między innymi polerowane aluminiowe obręcze kół o średnicy 20 cali i czerwone zaciski hamulcowe.

Z kolei mniejszy model V8 Vantage N400, to drogowa wersja wyścigowego modelu N24, który wygrał 24-godzinny maraton ADAC na słynnym torze Nurburgring. Zresztą model N400 również został gruntownie przetestowany na tym torze i jako jeden z niewielu produkowanych obecnie samochodów, zdołał pokonać 16 kilometrową północną pętlę toru w czasie poniżej ośmiu minut.

Aston Martin na IAA 2007 2 Moc pochodzi od wspaniale brzmiącego silnika V8 4,3 litra o mocy zwiększonej do 400 KM i maksymalnym momencie obrotowym 420 Nm. Wersję specjalną N400 wyróżniają trzy nowe lakiery nadwozia. Każdy z nich nosi nazwę jednego z zakrętów toru Nurburgring: jadowicie pomarańczowy Karussel Orange, czarny Bergwerk Black i srebrny Lightning Silver.

W przeciwieństwie do DB9 LM, Astona V8 Vantage N400 kupić będzie można jako coupe i cabrio, a także wybrać pomiędzy przekładnią manualną, lub automatyczną, Sportshift. W wyposażeniu standardowym znajdziemy między innymi: pakiet sportowy z twardszym zawieszeniem, doskonałe audio, system nawigacji satelitarnej, łącze Bluetooth, lampy ksenonowe i podgrzewane siedzenia.

Ceny obu limitowanych modeli Astona poznamy na targach IAA.

Źródło: Aston Martin, informacja Moto Target