Aston Martin DBS gwiazdą nowego filmu z Bondem

Aston Martin DBS gwiazdą nowego filmu z Bondem12.12.2007
Aston Martin ogłosił, iż najnowszy model flagowy koncernu - DBS - po raz kolejny będzie towarzyszył Jamesowi Bondowi (Daniel Craig) w najnowszym filmie o przygodach agenta 007. Aston Martin DBS zadebiutował ...

...na dużym ekranie w filmie Casino Royale, w którym pobił rekord Guinnessa w największej ilości obrotów wykonanych w samochodzie. Adam Kirley, kaskader prowadzący samochód, zdołał obrócić auto aż siedem razy, dzięki czemu już teraz zapisał się w historii najbardziej niebezpiecznych wyczynów kaskaderskich.

Aston Martin DBS gwiazdą nowego filmu z Bondem 1 Najnowszy film z Jamesem Bondem w roli głównej pojawi się na ekranach kin w listopadzie 2008 roku.

Dwumiejscowy DBS napędzany jest 510-konnym silnikiem, który zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,3 sekundy oraz prędkość maksymalną 305 km/h.

Jest to również pierwszy seryjny model Astona Martina, w którym zastosowano ceramiczne hamulce. Są one o 12,5 kg lżejsze od konwencjonalnych tarcz hamulcowych i nieporównywalnie bardziej od nich wydajne.

Aston Martin DBS pozycjonowany jest pomiędzy modelami DB9 i DBR9.

Źródło: Newspress, fot. Aston Martin, informacja Moto Target