Aston Martin Rapide zadebiutuje w Genewie?

Aston Martin Rapide zadebiutuje w Genewie?23.01.2009
"Szpiedzy" pracujący dla serwisu Worldcarfans przyłapali produkcyjną wersję najnowszego Astona Martina Rapide podczas testów drogowych w warunkach zimowych. Tym razem, motoryzacyjni paparazzi "upolowali" wersję w jasnym kolorze,...

...dzięki czemu detale nadwozia są lepiej widoczne. W oczy rzuca się przede wszystkim duże okno dachowe, które dodaje nadwoziu elegancji.

Wersja Rapide powstanie na płycie podłogowej modelu DB9, a pod maską znajdzie się znany również z DB9 silnik V12 o mocy zwiększonej z 450 do 480KM. Ze zdjęć szpiegowskich wynika, że wersja produkcyjna będzie do złudzenia podobna do konceptu zaprezentowanego w Detroit, co zapewne ucieszy fanów marki.

Aston Martin Rapide zadebiutuje najprawdopodobniej podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie, a w sprzedaży pojawi się pod koniec roku. Oznacza to, iż brytyjska firma nie boi się kryzysu na rynku motoryzacyjnym i jest przekonana o sukcesie swojej najnowszej limuzyny. W końcu Rolls-Royce i Jaguar także nie narzekali na popyt na swoje samochody w 2008 roku.

Bezpośrednimi konkurentami modelu Rapide będą Porsche Panamera, Audi A7 i Mercedes CLS.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia szpiegowskie Astona Martina Rapide.

Źródło: fot. Aston Martin, informacja Moto Target