Aston Martin One-77 obnażony

Aston Martin One-77 obnażony16.03.2009
W Internecie pojawiły się zdjęcia wnętrza modelu One-77 pochodzące wprost z oficjalnego dokumentu firmy Aston Martin, które pozwalają bliżej poznać supersamochód wart 1,2 miliona funtów. Futurystyczna kabina pasażerska zawiera elementy ...

...przeniesione z modeli DB9 i DBS oraz płynnie narysowaną konsolę centralną, w której umieszczono przycisk rozrusznika oraz trójramienne koło kierownicy z łopatkami do zmiany biegów.

Aston Martin One-77 obnażony 1 Nowością będą siedzenia dostępne w trzech rozmiarach – S, M i L – które dodatkowo zostaną dopasowane do indywidualnych potrzeb właściciela. Nabywca podejmie także ostateczną decyzję w kwestii koloru nadwozia oraz ustawień charakterystyki zawieszenia wyposażonego w regulowane amortyzatory z technologią Dynamic Suspension Spool Valve (DSSV).

Nowy silnik V12 o pojemności 7,3-litra produkuje 700 KM i jest o 25% lżejszy od 6-litrowej jednostki V12, którą Aston montuje w innych modelach. Przy masie całkowitej na poziomie 1 500 kilogramów, One-77 będzie przyspieszał od 0 do 100 km/h w około 3,5 sekundy i rozpędzał się maksymalnie do ponad 320 km/h.

O utrzymanie odpowiedniej stabilności przy tak dużych prędkościach troszczył się będzie wysuwany elektrycznie tylny spoiler. Luksusowy Aston Martin wyposażony zostanie w sześciobiegową przekładnię automatyczną z trybem pracy manualnej oraz ceramiczne tarcze hamulcowe z ogromnymi zaciskami.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia z przecieku.

Źródło: fot. Aston Martin, informacja Moto Target