Aston Martin DB9 i Bang & Olufsen

Aston Martin DB9 i Bang & Olufsen06.04.2009
W grudniu 2008 roku firma Bang & Olufsen - duński ekspert od ekskluzywnych systemów audio-video - podpisała z Astonem Martinem umowę o współpracy, której efektem jest dedykowany system nagłośnienia BoeSound dla modelu DB9.

13 specjalnie zaprojektowanych głośników wraz z cyfrowym procesorem dźwięku zostało majestatycznie wkomponowanych w eleganckie wnętrze Astona, które nabrało teraz wyjątkowego charakteru.

Aston Martin DB9 i Bang & Olufsen 1Zestaw składa się z dwóch tweeterów ALT, zdolnych do reprodukcji najwyższych dźwięków w zakresie 180 stopni, pięciu głośników średniotonowych, trzech dodatkowych tweeterów oraz trzech głośników niskotonowych z 20-centymetrowym subwooferem.

System został specjalnie zestrojony z uwzględnieniem warunków akustycznych panujących w kabinie DB9. O krystalicznie czystą reprodukcję dźwięków dba zaawansowana jednostka DSP (Digital Signal Processing), która automatycznie dostosowuje ustawienia zestawu do zmieniających się warunków drogowych i prędkości jazdy. Ponadto, BeoSound montowany w modelu DB9 Volante dodatkowo uwzględnia charakterystykę akustyczną podczas jazdy z otwartym i zamkniętym dachem.

Zestaw BoeSound ma same brzmieniowe zalety: szybkość, dynamikę, kontrolę, scenę, precyzję, detaliczność i muzykalność, tylko czy na pewno warto zagłuszać basowe mruczenie piekielnie mocnego silnika V8?

Źródło: Aston Martin, informacja Moto Target