Aston Martin Rapide także w Polsce

Aston Martin Rapide także w Polsce09.03.2010
Aston Martin Rapide - najbardziej elegancki, czterodrzwiowy samochód sportowy świata odwiedzi Warszawę. Prezentacja tego modelu odbędzie się podczas oficjalnego otwarcia pierwszego w Polsce salonu Aston Martin, już jutro.

Sercem Aston Martin Rapide jest wywołujący emocje 6-litrowy silnik V12 o mocy 477 KM i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 600Nm przy 5000obr/min. Napęd przekazywany jest na tylną oś poprzez 6-biegową, automatyczną przekładnię Touchtronic 2, która umożliwia również ręczną zmianę przełożeń poprzez łopatki wykonane z magnezu przy kierownicy. Pozwala to na osiągnięcie pierwszej "setki" już w 5,1 sekundy, a prędkość maksymalna Rapide to 303km/h.

Koncepcyjny model Aston Martin Rapide zaprezentowany został w 2006 roku w Detroit i natychmiast dostał aprobatę nowych udziałowców, którzy odkupili markę od Motor Ford Company. Wprowadzenie nowego samochodu na rynek zajęło projektantom i konstruktorom Aston Martin niewiele ponad dwa lata. Rapide powstał na płycie podłogowej „V/H Architecture”, która sprawdziła się w takich modelach jak DBS, DB9 oraz Vantage.

Samochód standardowo wyposażony jest w specjalnie opracowany system audio Bang & Olufsen Beosound, podgrzewane fotele z elektryczną regulacją oraz liczne systemy zwiększające przyjemność z jazdy. Niektóre funkcje samochodu można kontrolować za pomocą zegarka AMVOX2 Transponder, zaprojektowanego we współpracy z firmą Jaeger LeCoultre.

Model ten będzie można obejrzeć jutro w nowym salonie Aston Martin przy al. Waszyngtona 50 w Warszawie.

Źródło: Konkret PR, foto: Aston Martin