Aston Martin Vantage z pazurem

Aston Martin Vantage z pazurem31.03.2010
W serwisie Autocar.co.uk pojawiły się pierwsze zdjęcia szpiegowskie odświeżonego Astona Martina Vantage, który wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku. Zmiany stylistyczne mają na celu nadanie autu jeszcze bardziej agresywnego wyglądu ...

...oraz poprawienie aerodynamiki. W związku z tym w odświeżonym modelu pojawi się przeprojektowany przedni zderzak, nowy dyfuzor z tyłu oraz wyżej uniesiony spoiler. Samochód będzie także nieco lżejszy od wersji sprzedawanej obecnie.

W standardowym wyposażeniu znajdą się takie elementy, jak 19-calowe obręcze aluminiowe, lekkie fotele wykonane z włókna węglowego i karbonu oraz 1000-watowy system audio firmy Bang&Olufsen.

W zeszłym roku do gamy modelu Vantage dołączyła wersja V12. Pod maską samochodu znalazła się 6-litrowa jednostka napędowa V12 produkująca 510 KM mocy i 570 Nm momentu obrotowego. To o 90 KM i 100 Nm więcej od „zwykłego” Vantage z 4,8-litrowym silnikiem V8. Za przeniesienie napędu na tylne koła odpowiedzialna jest 6-biegowa manualna skrzynia biegów. Osiągi? Piorunujące! Od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy. Prędkość maksymalna 304 km/h.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia szpiegowskie.

Źródło: fot. Aston Martin, informacja Moto Target