Aston Martin DB9 i Vantage w nowych odsłonach

Aston Martin DB9 i Vantage w nowych odsłonach14.06.2010
W brytyjskiej prasie pojawiły się newsy na temat modeli Aston Martin DB9 i Vantage w wersji na rok 2013. Za trzy lata (a jak spekulują media być może premiera przesunie się nawet na rok 2014) nie zobaczymy jednak nowych generacji ...

...tych pojazdów lecz przejdą one jedynie facelifting. Jest to związane z kiepską kondycją finansową firmy, która nie ma dość środków by stworzyć zupełnie nowe wersje DB9 i Vantage.

Aston Martin DB9 i Vantage 2013 będą bazować na tej samej platformie, jednak otrzymają nowe panele nadwoziowe oraz wygląd wnętrza kabiny. DB9 w odsłonie na rok 2013 ma być inspirowany sylwetką supersamochodu One-77, jednak będzie stanowić jego mniej oryginalną i radykalną wersję, by producentowi udało się dotrzeć do jak najszerszej grupy klientów.

Oba modele będą miały te same wymiary zewnętrzne, lecz mają być nieco lżejsze od aktualnych wersji. Napęd nadal będą stanowić silniki V12 i V8, jednak mają one zyskać więcej mocy i jednocześnie zużywać mniej paliwa oraz emitować mniej CO2.

Źródło: Aston Martin, Autocar