Produkcja Cygneta rozpocznie się w 2011 roku

Produkcja Cygneta rozpocznie się w 2011 roku12.10.2010
Aston Martin potwierdził, że luksusowe miejskie autko tej marki - Cygnet, po raz pierwszy zaprezentowane w marcu na genewskim salonie samochodowym, jeszcze jako pojazd koncepcyjny - wejdzie do produkcji w 2011 roku.

Aston Marint Cygnet to miejski samochód., który ma wnieść powiew luksusu do klasy pojazdów kompaktowych.

Produkcja Cygneta rozpocznie się w 2011 roku 1 Czas zacząć myśleć w inny sposób. Aston Martin jest szczery i nie idziemy na kompromisy. - powiedział dyrektor generalny firmy Aston Martin, dr Ulrich Bez. Wszystko, co robimy, robimy jak trzeba. Jeśli chodzi nam o osiągi, skupiamy się na osiągach, w naszych sportowych modelach nie stosujemy „downsizingu”, ani kompromisów. Cygnet ma spełnić określone wymagania dotyczące emisji zanieczyszczeń i przestrzeni oferowanej pasażerom. To bezkompromisowy samochód, tak jak wszystkie Astony Martiny. Nasi klienci potrzebują małego pojazdu miejskiego i chcą mieć właściwe narzędzie do wykonywania określonych zadań. Musieliśmy zminiaturyzować kreatywnie Astona Martina, nie uszczuplając przy tym jego osobowości, inteligencji i artystycznego charakteru.

Dokładna specyfikacja oraz cennik dla modelu Cygnet zostaną ogłoszone przez Astona Martina jeszcze przed końcem tego roku. Będzie to ósmy główny model produkcyjny marki, wytwarzany w jej najnowocześniejszej, brytyjskiej fabryce licząc od roku 2004.

Źródło: Aston Martin, opracowanie: BM