Produkcja Astona Martina Rapide wraca do UK

Produkcja Astona Martina Rapide wraca do UK09.06.2011
We wtorek Aston Martin potwierdził, że produkcja czteroosobowego sportowego modelu Rapide zostanie przeniesiona do kwatery głównej firmy w Warwickshire w Wielkiej Brytanii. Nastąpi to w drugiej połowie 2012 roku.

W 2008 roku Aston Martin zlecił Magna Steyr produkcję modelu w fabryce należącej do tej firmy mieszczącej się w Austrii. Stworzono w tym celu specjalny zakład, który rozpoczął wstępną produkcją Rapide’a w ostatnim kwartale 2009 roku, a w 2010 w pełni wykorzystywał już swoje moce przerobowe. Choć oba przedsiębiorstwa oceniają dotychczasową współpracę jako sukces, ostatecznie Aston Martin podjął decyzję o zmianie miejsca produkcji Rapide’a.

Dyrektor generalny Astona Martina, dr Ulrich Bez, powiedział: w 2008 roku mieliśmy pewne ograniczenia dotyczące wydajności zakładu w Gaydon i produkcja Rapide’a w tym miejscu najprawdopodobniej wpłynęłaby negatywnie na produkcję pozostałych modeli. Nie byliśmy na to przygotowani. Teraz, trzy lata później sprawy mają się zupełnie inaczej – Gaydon okrzepło, stało się bardziej elastycznym i wydajnym zakładem. Choć nasze ogólne moce produkcyjne nie wzrosły w znacznym stopniu, to produkujemy teraz znacznie szerszy wachlarz modeli – mamy osiem linii modelowych (plus pięć dodatkowych wariantów) w porównaniu z trzema liniami modelowymi (plus dwa warianty) w 2008 roku – i dlatego możliwa jest już produkcja Rapide’a na miejscu.

Chciałbym wyrazić także naszą wdzięczność dla Magna Steyr i zespołu jej oddanych pracowników, który stali się częścią rodziny Astona Martina w ciągu tych ostatnich paru lat i spełnili wszystkie nasze wymagania i oczekiwania.

Źródło: Aston Martin, opracowanie: BM