Będzie Aston Martin DBS Ultimate Edition

Będzie Aston Martin DBS Ultimate Edition30.04.2012
Na początku ostatniej dekady królem w stajni Astona Martina był model o nazwie Vanquish. Bardziej muskularny od poprzednika - modelu DB7, Aston Martin Vanquish był sprzedawany najpierw z silnikiem V12 o mocy 450 KM, ...

...a potem w wariancie Vanquish S o mocy 514 KM. W 2007 roku nowym okrętem flagowym brytyjskiej marki stał się model DBS, jednak zanim zajął miejsce na najwyższej pozycji oferty Astona Martina na rynku pojawił się pożegnalna seria modelu Vanquish S o nazwie Ultimate Edition ograniczona do 40 egzemplarzy. Jak donosi magazyn Autoblog.com teraz, w związku z kolejną zmianą w ofercie Astona Martina, możemy się spodziewać limitowanej serii DBS Ultimate Edition.

Vanquish S Ultimate Edition wyróżniał się czarnym kolorem nadwozia, dodatkowym wyposażeniem we wnętrzu i konwencjonalną przekładnią manualną, która zastąpiła skrzynię sekwencyjną stosowaną w standardowym modelu. Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądać DBS Ultimate Edition, jednak informatorzy Autobloga twierdzą, że nie należy się spodziewać w nim ręcznej przekładni. Prawdopodobnie DBS Ultimate Edition również będzie się mogło pochwalić czarnym lakierem nadwozia i specjalnym zestawem obręczy i raczej modyfikacjami dotyczącymi wyglądu niż komponentów pod maską. Mówi się także, że produkcja DBS Ultimate Edition zostanie ograniczona do 100 egzemplarzy.

Źródło: Autoblog.com, Aston Martin, opracowanie: BM