Nowy Aston Martin na stulecie istnienia firmy

Nowy Aston Martin na stulecie istnienia firmy07.05.2012
Dyrektor generalny Astona Martina, Ulrich Bez oficjalnie potwierdził, że już tego lata pojawi się na rynku nowy model marki. Ma on upamiętnić setną rocznicę istnienia brytyjskiej firmy. Bez stwierdził, iż będzie to zupełnie nowym model i że Aston Martin chce, ...

...by stulecie założenia firmy zostało uczczone w niezwykły sposób. Dodał także, że nie będzie to model DB9 w rocznicowym wydaniu Centenary Edition ani limitowana edycja w rodzaju supersamochodu One-77. Jak to ujął Bez: To będzie „mainstreamowy” Aston.

Przedstawiciel Astona Martina nie podał żadnych szczegółów, ale możemy się domyślać, jak będzie wyglądał nowy samochód, ponieważ w prasie motoryzacyjnej coraz częściej pojawiają się szpiegowskie zdjęcia zakamuflowanego pojazdu wyraźnie bazującego na DB9. Mimo nawiązań do stylistycznych tradycji Marki jest to całkowicie oryginalny model z agresywniej wyglądającą przednią częścią nadwozia z wentylowaną maską silnika oraz ostrzej zarysowanym tyłem ze światłami LED. Spekuluje się, iż napędzać go będzie 6-litrowy silnik V12 o mocy ponad 500 KM.

Źródło: eurocarblog.com, Aston Martin, opracowanie: BM