MotoNews.pl

Nowy Peugeot 3008 – pierwsze wrażenia

07 stycznia 2021

Kategoria | Pierwsze jazdy
Marka, model | ,
Peugeot-3008-2021

Pierwsza generacja modelu 3008 zadebiutowała na rynku w 2016 roku. W 2020 roku doczekaliśmy się nowej odsłony tego kompaktowego SUVa. W nowej wersji został zmieniony m.in. przód oraz lampy tylne, które teraz są wykonane w technologii LED, a w gamie dostępne są nowe kolory oraz po raz pierwszy ofertowany jest „Black Pack”.

Nowy Peugeot 3008

Do wyboru mamy różne wersje napędowe:

  • benzynowe o mocy 130KM oraz 180KM,
  • diesle 130KM
  • oraz hybrydowy 225KM oraz 300KM.

Ta ostatnia ma napęd na obie osie.

We wnętrzu króluje technologia i oczywiście unikatowe rozwiązanie koncepcji stanowiska kierowcy, czyli nowa generacja Peugeot i-Cockpit®, obejmująca kompaktową kierownicę ułatwiającą manewrowanie oraz wskaźniki, w których skład wchodzi nowy panel cyfrowych zegarów z wysokiej jakości wyświetlaczem, umiejscowiony na linii wzroku kierowcy i nowy ekran dotykowy 10” HD.

Podobnie jak w 308 dostępne są trzy wersje wyposażenia: Active, Allure oraz GT. Dodatkowe wyposażenie jest dostępne w formie pakietów.

Peugeot 3008 2021 7

Podczas premierowej jazdy do dyspozycji mieliśmy wersję Allure. Pierwsze wrażenia w kontakcie z Peugeotem 3008 są bardzo pozytywne. Mimo, iż wyposażony był tylko w benzynową jednostkę o mocy 130KM, zestrojoną z automatyczną skrzynią biegów, zapewniał odczuwalne przyspieszenie, a jednocześnie gwarantował, że w tej wersji był bardzo oszczędny. Wnętrze jest wykonane ze starannością. Materiałowa wstawka na desce rozdzielczej dodaje życia we wnętrzu. Nowy Peugeot i-Cockpit® dzięki nowemu ekranowi jest bardzo czytelny, obraz jest ostrzejszy niż w poprzednich wersjach tego rozwiązania. Stylistyczne rozwiązania są futurystyczne i zarazem eleganckie, a prowadząc 3008 można poczuć się jak w domowym fotelu.

Zewnętrze zmiany stylistyczne jakie zostały przeprowadzone, są moim zdaniem, bardziej kosmetyczne. Zlikwidowanie obramowania grilla, nowe przetłoczenia zderzaka i zmienione lampy przednie tworzą jedną całość. Podsumowując, nowy Peugeot 3008 to taka lepsza wersja poprzednika. Dodano więcej inteligentnych systemów oraz uproszczono wersje wyposażenia. Przejrzyście jest teraz wewnątrz samochodu jak i w katalogu 😊

Peugeot 3008 2021 14

Mimo krótkiego spotkania z tym modelem zdążyłem go polubić. Aż nie mogę się doczekać pełnego testu. Może tym razem w wersji z napędem na cztery koła?

Dziękujemy firmie Peugeot Polska za udostępnienie samochodu do testu. Ceny, wyposażenie i specyfikacja techniczna nowego PEUGEOT 3008.

Tekst i zdjęcia: Filip Wykowski – MotoNews.pl