MotoNews.pl

Jazdy testowe Kombi & MPV

17 maja 2013

Kategoria | Testy samochodów
1

Cykliczne spotkania porównawczo-testowe organizowane przez Agencję Motoryzacyjną Sierpowski rozpoczęły się w tym roku od konfrontacji samochodów kombi oraz MPV. Kilkunastu producentów zaprezentowało piętnaście wszechstronnych modeli oferujących możliwość przewiezienia od pięciu do siedmiu osób wraz z bagażami.

Modele pięcioosobowe reprezentowane były przez BMW X3, Citroena Berlingo XTR, Forda B-Max, Hyundaia i30 Wagon, Mazdę 6 Sportkombi, Skodę Roomster oraz dwie nowości rynkowe Audi A3 Sportback i KIA Carens. Różnorodność nadwozi, segmentów, rozwiązań konstrukcyjnych i przeznaczenia poszczególnych modeli pozwalała na porównanie podejścia producentów do samochodów funkcjonalnych.

Dwa dodatkowe fotele znalazły się w kabinach Fiata Freemonta, Lancii Voyager, Opla Zafiry Tourer, Peugeota 5008 oraz Volkswagena Multivana i Sharana. W tym przypadku jazdy porównawcze umożliwiły szybką weryfikację potencjału transportowego tych modeli oraz pozwoliły przekonać się, które pojazdy oferują dwa dodatkowe pełnowartościowe fotele, a w których jest to raczej marketingowa obietnica niż realna możliwość podróżowania w siedem osób.

Szerokie spektrum dostępnych modeli jak zwykle zaowocowało ożywioną dyskusją na temat wrażeń z jazd testowych oraz atutów i wad poszczególnych pojazdów.

Tekst: Dariusz Wołoszka, zdjęcia: Dariusz Wołoszka oraz Robert Kulczyk - Info-Ekspert

Info-Ekspert