MotoNews.pl

Nowe, koncepcyjne Hondy Civic Si i Civic Sedan debiutują w USA

11 stycznia 2011

Marka, model | ,
Honda Civic Concept 3

Podczas targów motoryzacyjnych w Detroit swoją światową premierę mają dwa nowe modele Hondy: coupe Civic Si Concept i sedan Civic Concept. Pozwalają one zapoznać się z nowym kierunkiem stylistycznym, w jakim iść będzie nowa, dziewiąta generacja amerykańskich Hond Civic, która pojawi się w sprzedaży w USA wiosną tego roku.

Coupe Civic Si Concept to projekt stworzony wyłącznie z myślą o Ameryce Północnej i nie będzie dostępny w Europie. Sedan Civic Concept wskazuje na to, jak będzie wyglądać model, który pojawi się w salonach sprzedaży w wybranych krajach europejskich w nieco późniejszym czasie. Civic przeznaczony na rynek europejski, którego następna generacja będzie powstawać w Wielkiej Brytanii, nie będzie mieć wiele wspólnego z modelami amerykańskimi i ich wejście na rynek nie wpłynie na sprzedaż europejskiego hatchbacka, jak wyjaśnia producent.

Amerykańska linia Hond Civic obejmuje wariant sedan i coupe wyposażone w konwencjonalne silniki benzynowe, dwa sportowe warianty „Si” oraz wariant hybrydowy i z instalacją gazową. Nowy kształt nadwozia dziewiątej generacji ma być bardziej „energetyczny”, a przy tym prezentować eleganckie linie z mocno pochyloną szybą przednią, szerokim rozstawem kół i wyrazistym profilem bocznym. Nadwozie poszerza się w kierunku tylnych błotników, by nadać pojazdowi bardziej dynamiczny charakter.

Amerykańska rodzina silników i-VTEC w 2012 roku będzie jeszcze oszczędniej zużywać paliwo. Mający się wkrótce pojawić w sprzedaży, amerykański Civic Hybrid został wyposażony w benzynowo-elektryczny system hybrydowy najnowszej generacji Integrated Motor Assist oraz baterię litowo-jonową. Model ten nie będzie dostępny w Europie, ponieważ zdaniem producenta oferowane na naszym kontynencie modele Jazz Hybrid  oraz CR-Z i Insight w pełni zaspokajają potrzeby regionu w tym względzie. W nowej, amerykańskiej Hondzie Civic z napędem benzynowym po raz pierwszy zastosowana zostanie technologia Eco Assist.

Zdjęcia: Honda