MotoNews.pl

Honda Civic pojawi się w wersji kombi – relacja filmowa z Paryża

28 września 2012

Civic Wagon Concept

Wczoraj podczas konferencji prasowej zorganizowanej w ramach Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu prezes europejskiego oddziału Hondy, pan Manabu Nishimae zapowiedział, że rodzina modelu Civic powiększy się o nowy wariant w stylu kombi oraz potwierdził, że w Europie w 2105 roku pojawi się nowy Civic Type R.

Civic Wagon Concept
Nowy członek linii modelowej Civic ma być wariantem kombi. Wersja koncepcyjna zostanie pokazana w przyszłym roku. Na razie Honda ujawniła tylko nazwę “Civic Wagon Concept” i pierwszy szkic nowego pojazdu.

Europejski Civic Type R
Ekscytujące, sportowe produkty, to część DNA Hondy. Oprócz wprowadzenia na rynek nowego modelu NSX Honda potwierdziła, że pracuje nad stworzeniem nowego Civica Type R w specyfikacji europejskiej. Type R ma wielu zagorzałych fanów na całym świecie, a nowy model ma za zadanie wyznaczyć nowe standardy w dziedzinie osiągów i łatwości prowadzenia. Type R stworzony specjalnie na rynek europejski i korzystający z technologii przygotowanych przez Hondę w trakcie zmagań w ramach serii WTCC ma stać się najszybszym pojazdem z napędem na przednią oś, jaki będzie testowany na Nurnburgring. Nowy model pojawi się na rynku w 2015 roku.

1.6-litrowy diesel i-DTEC w europejskiej Hondzie CR-V i Civic
Pan Nishimae ogłosił także, że nowy 1,6-litrowy silnik wysokoprężny i-DTEC uzupełni europejską gamę silnikową nowego modelu CR-V. Nowa Honda CR-V wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku.

Do końca 2012 roku silnik 1.6 i-DTEC będzie dostępny także w Hondzie Civic. Jednostka emituje tylko 94 g CO2 na kilometr i generuje maksymalny moment obrotowy 300 Nm dostępny do 1500 obr./min. Nowy diesel to pierwszy model z serii Earth Dreams Technology. W ciągu najbliższych trzech dniach Honda zmierza odnowić całą gamę silnikową oferowaną w Europie.

Europejski Civic weźmie udział w mistrzostwach WTCC
Civic WTCC stworzony przez Honda Racing Team JAS zadebiutuje na torze Suzuka w październiku tego roku. Wyścigowy model był testowany przez Gabriele Tarquini, a w podczas zmagań WTCC za jego kierownicą zasiądzie Tiago Monteiro.

Nowe technologie hybrydowe
Japoński producent stawia na technologie hybrydowe i zamierza niedługo wprowadzić na rynek trzy nowe systemu tego typu. Jeden z nich to kompaktowy, jednosilnikowy system hybrydowy, który ma odznaczać się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa i większym zasięgiem w trybie czysto elektrycznym. Drugi to mocniejszy układ dwusilnikowy przeznaczony dla modeli średniej wielkości. Trzeci system hybrydowy to bardzo wydajny układ z trzema silnikami Sport Hybrid SH-AWD (Super Handling All Wheel Drive). Będzie stosowany w modelach wyczynowych. Pierwszym z nich będzie nowy NSX.

Nowa generacja pojazdów z ogniwami paliwowymi w Europie
W 2015 roku w sprzedaży pojawi się nowy model Hondy z napędem elektrycznym bazującym na ogniwach paliwowych. Będzie dostępny w Japonii, USA i Europie.

Zdjęcia: Honda, newspress, opracowanie: BM