MotoNews.pl

Niemiecka robota, czyli Mini Cooper Works by CoverEFX

07 lutego 2011

Kategoria | CoverEFX  Tuning
Marka, model | ,
CoverEFX Mini Cooper JCW 9

Niemiecki tuner CoverEFX postanowił podjeść kompleksowo do modelu MINI Cooper Works i zmodyfikował zarówno jego wygląd, jak i szereg komponentów kryjących się pod nadwoziem. MINI pokryto warstwą specjalnej folii przypominającej czarną skórę, z metalicznymi, złotymi wzorami, które zostały naklejone pojedynczo i ręcznie. Syzyfowa praca, biorąc pod uwagę ich rozmiar i ilość, którą należałoby chyba liczyć w tysiącach. Pozostałe detale wykończeniowe nadwozia również polakierowano na złoty kolor.

Oprócz tego CoverEFX zaproponował wzmocnienie sinika MINI Cooper Works, który seryjnie odznacza się mocą 211 KM i maksymalnym momentem obrotowym 280 Nm. Dostępne są dwa warianty: pierwszy zwiększa moc jednostki napędowej do 236 KM i maksymalny moment obrotowy do 350 Nm. W jego ramach instalowany jest układ wydechowy z rurą wylotową przednią marki Milltek, sportowym katalizatorem i dużymi, sportowymi filtrami powietrza. Drugi wariant obejmuje jedynie przeprogramowanie jednostki kontrolnej silnika, co skutkuje zwiększeniem mocy do 252 KM i maksymalnego momentu obrotowego do 382 Nm.

Dodatkowo klienci mogą zamówić u tunera matowe czarne lub złote felgi OZ LM Wave 7×17 ET37, na których zamontowano opony Toyo R888 84W w rozmiarze 205/40 R17 oraz wyczynowe zawieszenie KW Variant 3.

Zdjęcia: CoverEFX, opracowanie: BM