MotoNews.pl

Lancia na Geneva International Motor Show 2011

14 lutego 2011

Lancia na Geneva International Motor Show 2011

Rok po rozpoczęciu aliansu Lancia i Chrysler zaczynają działać jako jedna marka łącząca najlepsze cechy obu producentów. Owoce tej nowej „unii motoryzacyjnej” będzie można oglądać podczas motoryzacyjnego show w Genewie. Zaprezentowane zostaną tam nowe odsłony modeli Ypsilon i Thema, Flavia Concept, Flavia Cabrio Concept, nowy Grand Voyager i nowa Delta.

Lancia Ypsilon zaprezentuje się po raz pierwszy w wersji 5-drzwiowej, która wejdzie do sprzedaży w Europie we wrześniu tego roku (w Wielkiej Brytanii i Irlandii będzie sprzedawana pod marką Chrysler). W Genewie zobaczyć będzie trzy modele: szary, wyposażony w 1,3-litrowy silnik MultiJet o mocy 95 KM, odmianę z silnikiem 0.9 TwinAir o mocy 85 KM, automatyczną przekładnią DFN i tapicerką z brązowej skóry oraz wariant z czarnym nadwoziem kryjący pod maską kolejny silnik 0.9 TwinAir o mocy 85 KM

Nowy model Thema ma być globalnym okrętem flagowym marki Lancia/Chrysler. Topowa limuzyna ma łączyć przestronność, komfort i imponujący wygląd typowy dla modeli amerykańskich z luksusowym wnętrzem obitym skórką marki Poltrona Frau i włoskim designem. Klienci będą mogli wybrać amerykańską moc 3,6-litrowego silnika dysponującego 292 końmi mechanicznymi lub ekologicznego turbodiesla V6 o pojemności 3 litrów i mocy 190 lub 224 KM. Nowa Thema pojawi się w europejskich salonach sprzedaży w październiku tego roku. W Genewie będzie można podziwiać dwa egzemplarze z silnikami benzynowym 292 KM, 22-calowymi felgami Lineaccessori Lancia i panoramicznym szyberdachem.


Dzieło Chryslera Grand Voyager ma teraz zapewnić więcej przestronności w ofercie Lancii. Na stoisku Lancii w Genewie pokazany zostanie MPV z nadwoziem w odcieniu metalicznej czerni i z silnikiem 3.6 l o mocy 282 KM.

Lancia Flavia Concept to pojazd należący do segmentu D, który będzie występować jako sedan i kabriolet. Jest to swego rodzaju włoska interpretacja modelu Chrysler 200. Flavia mogłaby pojawić się w sprzedaży w Europie w rekordowo krótkim czasie, produkcja zgodnie z danymi koncernu mogłaby się rozpocząć już za pół roku. Na salonie motoryzacyjnym będzie można przyjrzeć się bliżej Flavii: sedanowi w kolorze czarnym – ten odcień będzie mieć zarówno lakier nadwozia, jak i skórzana tapicerka we wnętrzu oraz kabrioletowi z czterema fotelami i kabiną obitymi skórą w kolorze kości słoniowej oraz białym nadwoziem.

Nowa Delta będzie się mogła pochwalić nowym grillem oraz wersjami silnikowymi, włączając w to jednostkę 1.6 MultiJet. Odwiedzający wystawę będą mogli zapoznać się z egzemplarzem nowej Delty wyposażonej w taki silnik o mocy 105 KM i białe nadwozie z czarnym dachem oraz wnętrzem obitym skórą i beżową alcantarą.

Zdjęcia: Lancia, opracowanie: BM