MotoNews.pl

Volvo Ocean Race Edition, seria zainspirowana morzem

01 marca 2011

Kategoria | Premiery
Volvo Ocean Race Edition 9

Materiały i kolory, które przywodzą na myśl morze. Detale zainspirowane życiem na pokładzie łodzi. Volvo kontynuuje tradycję i po raz czwarty prezentuje specjalną serię modeli stylistyką nawiązujących do żeglarstwa.

W edycji Volvo Ocean Race od czerwca tego roku w salonach sprzedaży zobaczyć będziemy mogli cztery modele: Volvo V60, XC60, V70 i XC70. Aktualnie podziwiać je można na wystawie w Genewie. Edycja zostanie ograniczona do 7500 egzemplarzy. Największymi rynkami zbytu mają być: Niemcy, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy.

Klienci będą mogli wybrać jeden z dwóch kolorów nadwozia: niebieski – Volvo Ocean Blue II lub srebrny – Electric Silver. Na przednim błotniku umieszczono specjalną plakietkę z nazwą edycji. Volvo Ocean Race Edition będzie się także wyróżniać chromowanymi detalami i aluminiowymi felgami.

Wnętrze kabiny wyłożono czarną i beżową skórzaną tapicerką. Wewnętrzna pokrywa bagażnika również została ozdobiona logo Volvo Ocean Race logo, tak jak i aluminiowe nakładki na progi drzwiowe.

Zdjęcia: Volvo, opracowanie: BM