MotoNews.pl

Światowa premiera: Alfa Romeo 4C Concept

01 marca 2011

Marka, model | ,
Alfa Romeo 4C Concept 2

Podczas rozpoczętego dziś 81. Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie debiutuje model Alfa Romeo 4C Concept. Koncepcyjna Alfa to kompaktowy „supersamochód”, który może przewieźć dwie osoby, ma około 4 m długości, a jego rozstaw kół to mniej niż 2,4 metra.

W Alfa Romeo 4C Concept znajdziemy wiele technologii i materiałów zapożyczonych z modelu 8C Competizione – włóko węglowe, aluminium, napęd na tylną oś – oraz technologie, które znaleźć można w modelach Alfy Romeo oferowanych aktualnie w sprzedaży: 4-cylindrowy silnik benzynowy turbo 1750 z wtryskiem bezpośrednim, automatyczną, 6-biegową przekładnię z podwójnym, suchym sprzęgłem Alfa TCT znaną z MiTo (wkrótce będzie dostępna także w Giuliettcie) i system Alfa DNA, umożliwiający wybór jednego z trzech trybów pracy niektórych komponentów i systemów pojazdu, takich jak: silnik, kontrola stabilności i wspomaganie kierownicy.

Alfa Romeo 4C Concept waży mniej niż 850 kg i ma bardzo korzystny stosunek wagi do mocy (poniżej 4 kg/KM). Silnik 1750 Turbo Petrol umieszczony w tyle pojazdu dostarcza nowemu coupe Alfy mocy ponad 200 KM. Pozwala Alfie Romeo 4C na rozpędzenie się do 250 km/h i osiągnięcie prędkości 100 km/h w mniej niż 5 sekund po ruszeniu z miejsca.

Alfa Romeo 4C Concept posiada bardzo wyrafinowaną architekturę zawieszenia, która zapewnia maksymalną zrywność i łatwość prowadzenia samochodu.

Koncepcyjna Alfa Romeo nie jest jedynie pojazdem wystawowym – jak zapowiedział producent, wejdzie do sprzedaży już w 2012 roku.

Zdjęcia: Alfa Romeo, opracowanie: BM