MotoNews.pl

Mercedes SLK Piecha Accurian RS

11 maja 2011

Kategoria | Piecha Design  Tuning
Piecha Accurian-RS 7

Latem tego roku w salonach sprzedaży pojawi się najnowsza wersja SLK, tunerzy nie zasypiają jednak gruszek w popiele i już oferują pakiety modyfikujące dla najnowszej odsłony tego modelu. Nie zabrakło wśród nich firmy Piecha Design, która jako jedna z pierwszych zaproponowała program tuningu wizualnego i technicznego dla nowego Mercedesa SLK R172.

Accurian RS, to jak twierdzi tuner, sportowa, lecz elegancja interpretacja stuttgarckiego roadstera. Bardziej wyrazisty przód nowego SLK zyskał nowy spojler z ustawioną ukośnie siatką. By obieg powietrza wokół nadwozia był bardziej płynny, specjaliści z Piecha Design zamontowali nakładki na fartuchy boczne. Tyłowi nadano bardziej sportowy wygląd dzięki nowemu dyfuzorowi, przy czym klienci mogą wybrać między jego mniejszą a większą wersją. Dyfuzor obramowuje również 4 tłumiki wydechu Quadro. Seryjny fartuch tylny został nieco zmodyfikowany i dodano mu nowy spojler.

Koła pojazdu ozdobiono nowymi felgami, których ramiona imitują łopatki turbiny. Z przodu zamontowano felgi 8.5×19 ET25 i opony 225/35 R19, a z tyłu felgi 9.5 lub 10.5×19 z ogumieniem 255 lub 275/30 R19. Mercedes pewniej trzyma się nawierzchni dzięki obniżeniu zawieszenia o 25 mm.

Piecha Design oferuje również moduł składający i rozkładający dach po przyciśnięciu odpowiedniego przycisku na seryjnych kluczykach, o ile prędkość samochodu nie przekracza 60 km/h.

Zdjęcia: Piecha Design, opracowanie: BM