MotoNews.pl

PIECHA Design Mercedes-Benz SLK R171 Final Performance RS Edition

30 listopada 2010

Kategoria | Piecha Design  Tuning
Mercedes SLK 200 21369-1

Produkcja Mercedesa SLK R171 została zawieszona, nowa edycja małego roadstera Mercedesa ma się ukazać dopiero za pół roku i obecnie na torach testowych obserwować możemy jedynie mocno zakamuflowane prototypy tego pojazdu. By pozwolić jakoś przetrwać fanom Mercedesa tuner Piecha Design we współpracy z importerem generalnym tej marki w Szwajcarii przygotował specjalną edycję finalną modelu.

Wzięli nowiutkiego Mercedesa SLK R171 z pełnym wyposażeniem, poddali tuningowi optycznemu i polakierowali na kolor, który nigdy nie był dostępny w tym modelu: ognistą, półmatową czerwień opalizującą, do wyboru jest także półmatowa, metaliczna biel diamentowa (a tak, nie tylko nazwa pojazdu jest niezwykle długa). We wnętrzu sportowe fotele obito czarną skórą nappa z czerwonymi lub białymi przeszyciami.

Z zewnątrz “Final Performance RS Edition” poznamy po wyrazistym spojlerze zderzaka przedniego ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej LED, fartuchach bocznych w kształcie klina, z wlotami powietrza oraz tylnych zderzakach z szerokim pasem czarnej siatki po środku, dyfuzorze i tylnym spojlerze. By wrażenie akustyczne odpowiadały wizualnym wymieniono także standardowy układ wydechowy, zastępując go sportowym dziełem Piechy. Każdy pojazd wchodzący w skład “Final Performance RS Edition” został też wyposażony w konwerter mocy marki Piecha.

Mercedes SLR R171 został także zaopatrzony w pakiet Vario umożliwiający otwieranie I zamykania dachu roadstera za pomocą pilota umieszczonego przy kluczykach do samochodu z odległości do 50 m lub podczas jazdy, jeśli prędkość nie przekracza 60 km/h (za pomocą specjalnego przycisku).

Final Performance RS Edition otrzymała także obniżone zawieszenie H&R, felgi Phantom (19-calowe z przodu i 20-calowe z tyłu) oraz opony Pneus o wymiarach 225/35R19 i 265/25R20.

Zdjęcia: Piecha Design