MotoNews.pl

Cadillac SRX 2012

28 lipca 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Cadillac SRX 2012 7

Cadillac przedstawił nowy model SRX po aktualizacji na rok 2012. Pojazd wyposażono w nowy silnik LFX V6 o pojemności 3,6 l, mogący pracować w trybie ECO, co pozwala zmniejszyć zużycie paliwa. Jednostka napędowa rozwija moc 308 KM. Pracę w trybie ECO umożliwiają nowe ustawienia w 6-biegowej przekładni automatycznej HydraMatic.

Crossover Cadillaca posiada także zaawansowany system napędu na wszystkie koła, samoblokujący mechanizm różnicowy i amortyzatory korzystające z technologii Adaptive Real-Time. W Cadillacu SRX zamontowano również system łączący wycieraczki na szybie przedniej z układem hamulcowym. W deszczowych warunkach pogodowych, gdy wycieraczki zostaną uruchomione, co jakiś czas bardzo delikatnie dociskane są także hamulce, co pozwala osuszać tarcze.

Na liście wyposażeniowej nowego crossovera znalazły się: adaptacyjne reflektory HID, system audio marki Bose, wyświetlacz LCD prezentujący informacje dla kierowcy i kamera cofania oraz gadżet Onstar (lusterko wsteczne z wbudowanymi funkcjami lokalizacji samochodu w wypadku kradzieży, połączenia z numerem alarmowym i zestawu głośnomówiącego).

Zdjęcia: Cadillac, opracowanie: BM