MotoNews.pl

Limitowana edycja Fiat 500 by Gucci teraz także jako kabriolet

03 sierpnia 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Fiat 500C Gucci 8

W lutym koncern Fiat i słynny dom mody Gucci przedstawiły specjalną edycję modelu 500, która spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony klientów. Na fali sukcesu obie firmy postanowiły także wypuścić na rynek „Fiata 500C by Gucci”, czyli limitowaną „pięćsetkę” w wariancie ze składanym dachem.

Jego indywidualizacją ponownie zajęła się dyrektor kreatywna Gucci, Frida Giannini i Centro Stile Fiat. Nowy kabriolet będzie dostępny w dwóch kolorach nadwozia: białym z elementami ozdobnymi z matowego chromu i błyszczącej czerni z akcentami z połyskującego chromu. W obu wariantach miękki, składany dach będzie czarny. Dach i bok pojazdu zdobić będą dodatkowo trzy pasy charakterystyczne dla marki Gucci: dwa zielone i czerwony, biegnące wzdłuż nadwozia. Fiat 500C by Gucci dysponuje 16-calowymi felgami z lekkich stopów w stylu retro z logo przedstawiającym podwójną literę G na kołpakach.

We wnętrzu kabiny znalazły się luksusowe materiały: elementy z satyny i polerowanego chromu, dwukolorowa skóra Frau z nadrukiem Guccissima, którą obito fotele i aksamitne wykończenia na panelu radioodbiornika. Do standardowego wyposażenia Fiata 500C by Gucci należy także: automatyczna klimatyzacja, siedem poduszek powietrznych, system Blue&Me zintegrowany z czujnikami parkowania i kierownica obita skórą ze zintegrowanymi przełącznikami, za pomocą których można regulować radioodbiornik.

Zamówienia będzie można składać już od tego miesiąca, o ile oczywiście jesteśmy przygotowani na wydatek minimum 20 000 euro. Do rąk klientów pierwsze egzemplarze Fiata 500C by Gucci trafią we wrześniu.

Zdjęcia: Fiat, opracowanie: BM