MotoNews.pl

Maserati prezentuje nowy model Kubang na IAA we Frankfurcie

16 września 2011

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Maserati Kubang 8

Nowe Maserati to sportowy, luksusowy SUV o nazwie Kubang, który właśnie debiutuje podczas wielkiego motoryzacyjnego święta, jakim jest wystawa IAA we Frankfurcie. W 2003 roku podczas Detroit Auto Show Maserati zaprezentowało koncept, który również nosił nazwę Kubang, ale wtedy producentowi nie udało się rozwinąć tego projektu. Teraz Maserati mogło wreszcie wesprzeć się na rozwiązaniach oferowanych przez siostrzaną markę z Chrysler Group: Jeepa i postanowiło upamiętnić jakoś poprzedni koncept nadając nowemu modelowi taką samą nazwę.

Maserati zapewnia, że wszystkie główne komponenty luksusowego SUVa, takie jak sinik, zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy nadal będą reprezentować poziom typowy dla marki. Wyrazisty wygląd i indywidualny styl Kubang zawdzięcza projektantom z Maserati Style Center kierowanemu przez Lorenzo Ramaciottiego.

Nowe silniki Maserati zostaną zaprojektowane w Modenie przez Paolo Martinellego – szefa działu jednostek napędowych Maserati, który od prawie 30 lat współpracuje także z Ferrari, gdzie przez jakiś sprawował funkcję dyrektora technicznego w zespole marki startującym w Formule 1. 8-biegową przekładnią automatyczną oraz ustawieniami zawieszenia, układu hamulcowego i kierowniczego zajmie się dział rozwoju produktów Maserati w Modenie.

Jak dotąd Maserati produkowało sedany, coupe i dwu- lub czteroosobowe kabriolety – czas pokaże, czy nowy, luksusowy SUV zyska uznanie klientów włoskiej marki.

Zdjęcia: Maserati, opracowanie: BM