MotoNews.pl

Viva Lexus

27 października 2011

Viva Lexus

Lexus powraca na SEMA show w Las Vegas z obszerną ofertą modeli “podkręconych” przez najbardziej znanych, amerykańskich tunerów. Podczas swojej piątej już wizyty na targach akcesoriów tuningowych Lexus zaprezentuje dziewięć pojazdów, a trzy z nich to samochody wykonane na specjalne zamówienie, które wyróżniają się ekstremalną stylistyką i osiągami.

Project GS F Sport według Five Axis
Troy Sumitomo i Five Axis powracają na targi SEMA z nową propozycją dla równie nowego modelu GS F Sport. Wykończony białym lakierem Glacier z szarymi akcentami pojazd posiada specjalny zestaw poszerzający nadwozie, wykonany na specjalne zamówienie uklad wydechowy z podwójnymi końcówkami rur i zawieszenie pneumatyczne AirRunner TC-5. Poszerzone nadkola kryją opony zamontowane na felgach FIVE:AD S5:F i wzmocniony układ hamulcowy Stop TEch Big Brake.

CT 200h według Five Axis
Five Axis użyło również swojej magii w przypadku modelu CT 200h, skupiając się na maksymalnej przyjemności, jaką oczom ma dawać konwersja wizualna z poszerzonym nadwoziem. Oprócz tego Lexus zyskał nowe, wyczynowe zawieszenie TEIN.

Kabina ma równie nieszablonowy wygląd, co nadwozie, z fotelami, w których laserem w syntentycznym zamszu wypalono ozdobne wstawki i obiciami z syntetycznej mikrofibry. Tapicerkę stworzył kalifornijski specjalista, firma Turinmodel. Ten jedyny w swoim rodzaju, nisko zawieszony Lexus CT 200h posiada 19-calowe felgi FIVE:AD i układ hamulcowy Stop Tech.

IS coupe-cabriolet według VIP Auto Salon
VIP Auto Salon zmodyfikował już wiele modeli Lexusa, a na tegoroczne SEMA Show przygotował pakiet dla Lexusa IS, który sprawi, że widzowie nie będą mogli oderwać od niego wzroku. Nadwozie pokryto lakierem Chameleon marki K&W, do tego dodano zestaw komponentów z włókna węglowego. Samochód posiada także wyczynowy układ wydechowy, obniżone i usztywnione zawieszenie, amortyzatory Bilstein i 19-calowe felgi F Sport. Osiągi silnika poprawił zestaw turbosprężarek stworzony przez Apexi i VIP Auto Salon.

We wnętrzu Top Stitch dodał specjalne wstawki na fotelach, do tego dodano nowe oświetlenie.

Lexus LX 570 według JT Grey Racing
Miejsce pośród wyjątkowych wwersji modeli Lexusa zajął także wyjątkowo mocny SUV LX 570 należący do JT Grey Racing. W zeszłym roku zespół wygrał w nim SCORE International Off-Road Racing, włączając w to zwycięstwo w wyjątkowo trudnym Baja 1000.

LX 570, bliski krewny brytyjskiego Land Cruisera V8 – jest przygotowany do radzenia sobie w ekstremalnych warunkach rajdowych. Ma 37-calowe, wyczynowe opony BF Goodrich BAJA TA, amortyzatory Custom King Racing, baterię 70-watowych reflektorów HID w obudowie z włókna węglowego zamontowaną na dachu i specjalne fotele Sparco. Moc czerpie z 5,7-litrowego silnika V8.

Lexus F Sport
Lexus zaprezentuje na SEMA show także własne dzieło – po raz pierwszy będzie można tam zobaczyć model Lexus GS F Sport.

SEMA Show odbywać się będzie w Las Vegas Convention Center, a rozpocznie się 1 listopada.

Zdjęcia: Lexus, opracowanie: BM