MotoNews.pl

Lexus na SEMA Show 2010

01 listopada 2010

LS 600h L- VIP Auto Salon

Lexus powraca w tym roku na SEMA Show ze sporą kolekcją pojazdów przygotowanych specjalnie na tę okazję. Jako jedyny producent pojazdów luksusowych oferujący pięć modeli z napędem hybrydowym, będzie świętować wypuszczenie na rynek nowego CT 200h 2011. Od jutra w Las Vegas będzie można oglądać sześć hybryd Lexusa: koncept CT 200h F Sport, HS 250h i LS 600h L zmodyfikowane przez Vip Auto Salon, GS 450h w odsłonie 0-60 Magazine, LS 600h L w interpretacji Fox Marketing oraz RX 450h w ujęciu Paula Tolsona z EST Styling.

KONCEPT CT 200h F SPORT
Pięciodrzwiowa, sportowa i kompaktowa hybryda została wyposażona w 18-calowe felgi F Sport i opony Pirelli PZero Nero o wymiarach 225/40R/18 z przodu i z tyłu, sportowy zestaw hamulcowy F Sport Big Brake z perforowanymi tarczami o średnicy 12,9 cali z przodu i regulowane, sportowe zawieszenie F Sport.

HS 250h (VIP AUTO SALON)
Lexus KS 250h w ujęciu VIP Auto Salon zyskał specjalny pakiet poprawiający stylistykę i aerodynamikę nadwozia, przyciemniane szyby i owiewki oferowane przez Lexusa na rynku japońskim.

GS 450h (O-60 MAGAZINE)
Standardowego, luksusowego sedana GS 450h 0-60 Magazine wzmocnił sportowym układem hamulcowym Brembo Gran Turismo, felgami Volk Racing TE37 SL, usportowionym zawieszeniem, tytanowym, wyścigowym układem wydechowym marki GReddy Performance i pięcioczęściowym zestawem modyfikującym wygląd nadwozia, którego komponenty wykonano z włókna węglowego.

LS 600h L (FOX MARKETING)
Lexus LS 600h L w interpretacji Fox Marketing może pochwalić się wyjątkowo eleganckim kolorem nadwozia o poetyckiej nazwie „lodowcowa zieleń”. Nadwozie zyskało także nowy przedni zderzak i błotniki, nowe fartuchy boczne i tylny zderzak, skrzydło dachowe i jeszcze jedno, umieszczone na klapie bagażnika – wszystkie marki Artisan Spirit. Tajemniczości dodają Lexusowi przyciemnione tylne światła, a elegancji 20-calowe felgi BLQ z miedzianymi wykończeniami. Zawieszenie Lexusa LS 600h L by Fox Marketing ma regulowaną wysokość.

LS 600h L (VIP AUTO SALON)
VIP Auto Salon za to wyobraził sobie Lexusa LS 600h L w kolorze skorupek orzechów makadamia, z robionym na specjalne zamówienie, pneumatycznym zawieszeniem, czarnymi, 21-calowymi felgami WALD Mahora M11c, układem hamulcowym Brembo z 15-calowymi tarczami i układem wydechowym Performance Tube Systems Joe Z Series. Wnętrze kabiny zostało zindywidualizowane przez Vip Auto Salon i Top Stitch

RX 450h (PAUL TOLSON z EST Styling)
Paul Tolson zabrał się za najbardziej popularną hybrydę Lexusa, RX 450h i nadał jej agresywny i gładki wygląd pojazdu VIPa. Nadwozie poszerzono stosując konwersję Hired Gun Paint Werks. Na oponach zamontowano 21-calowe felgi Leon Hardiritt Vertu. Zastosowano także układ zawieszenia Air Runner i perforowane tarcze hamulcowe o średnicy 355 mm z 6-tłoczkowymi zaciskami pokrytymi specjalnym lakierem.

LFA
Pierwszy supersamochód Lexusa, LFA jest okrętem flagowym w portfolio sportowych modeli F. Wyprodukowanych zostanie zaledwie 500 egzemplarzy i wszystkie powstaną w fabryce Motomachi w mieście Toyota w tempie maksymalnie 20 w miesiącu. Lexus LFA wyposażony jest w 4,8-litrowy silnik V10 o mocy 552 KM, 6-biegową, zautomatyzowaną skrzynię sekwencyjną, w której biegi zmienia się za pomocą manetek umieszczonych przy kierownicy, zawieszenie, na które składają się lekkie komponenty z aluminium, karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe i konstrukcję podwozia oraz nadwozia wykonaną z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym.

Zdjęcia: Lexus