MotoNews.pl

Abarth na salonie motoryzacyjnym w Bolonii

22 listopada 2011

Abarth PuntoScorpione 1

Z okazji motoryzacyjnego show w rodzinnej Bolonii Abarth przygotował aż cztery ciekawe propozycje. Hasłem przewodnim prezentacji będzie koncepcja bliska sercu Karla Abartha: „Niedziela na torze, poniedziałek w biurze”, co ma oznaczać, że firma chce produkować pojazdy do codziennego użytku, które jednak równie dobrze mogą stanąć do rywalizacji na torze wyścigowym.

Pierwszym pojazdem przygotowanym na bolońską wystawę jest nowy Abarth 595. Oferowany w wersji „turismo” i „competizione”, koncepcyjnie nawiązuje do historycznego modelu 595, który Karl Abarth zaprezentował w 1963 r. jako wariant Fiata 500. Abarth 595 jest mocniejszy od „standardowego” modelu Abarth 500 o 160 KM.
Nowy Abarth 695 Assetto Corse z kolei, to mały, sportowy samochód zaprojektowany specjalnie do zmagań na torach wyścigowych. W tym roku zadebiutuje w wyścigach. Na stoisku włoskiego producenta uzupełniać go będzie model 500 Assetto Corse, który już od trzech lat pojawia się na sportowych torach.

Czwartym pojazdem prezentowanym na salonie motoryzacyjnym w Bolonii jest nowa, limitowana edycja: Abarth Punto Scorpione. Producent opisuje go następująco: „…jest dedykowany wszystkim, którzy kochają wyzwania i nigdy niekończące próby rozwinięcia większej prędkości i uzyskania lepszych osiągów zarówno na torze wyścigowym, jak i zwykłej drodze”. Abarth pokaże także specjalny, zimowy zestaw „Abarth Nitro”, jako uzupełnienie limitowanej edycji. Oprócz innych elementów znajduje się w nim m.in. snowboard „Nitro Powered by Abarth”.

Zdjęcia: Abarth, opracowanie: BM