MotoNews.pl

Porsche 911 Carrera Cabriolet

22 listopada 2011

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
Porsche 911 Carrera Cabriolet

Zima nie zdążyła się jeszcze zacząć, a Porsche już przygotowuje się do przyszłorocznej wiosny. Właśnie pokazało nowe modele 911 Carrera i 911 Carrera S w wersji ze składanym dachem. Kabriolet dołączy w ofercie do Carrery Coupé.

Nowe Porsche Carrera Coupé wyróżniało się aluminiowo-stalowym nadwoziem, a Cabriolet ma nową, wyjątkową maskę silnika, do skonstruowania której użyto m.in. magnezu, dzięki czemu jest ona lekka, a to zwiększa sportowy charakter pojazdu i obniża zużycie paliwa. Nowe Porsche 911 Carrera ze składanym dachem jest lżejsze od poprzednich edycji tego modelu.

W ofercie silnikowej dla kabrioletu znalazły się te same jednostki napędowe, co w przypadku Coupé. W tylnej części Porsche 911 Carrera Cabrio znalazło się miejsce dla 3,4-litrowego silnika o mocy 350 KM (257 kW) przekazywanej na tylną oś za pośrednictwem 7-biegowej przekładni manualnej. Carrera S z otwieranym dachem ma 3,8-litrowy, 6-cylindrowy silnik o mocy 400 KM (294 kW) i standardowo również oferowana jest z 7-biegową skrzynią ręczną. Opcjonalnie oba modele można zamówić z dwusprzęgłową przekładnią PDK.

Porsche 911 Carerra Cabriolet ma także większy rozstaw osi, poszerzony rozstaw kół przednich i nowy, elektryczno-mechaniczny układ wspomagania kierownicy. Opcjonalnie dostępny są systemy aktywnej kontroli.
W rodzinnych Niemczech 911 Carrera Cabriolet pojawi się w salonach sprzedaży w marcu przyszłego roku i będzie kosztować o 100 532 euro za model bazowy i od 114 931 euro za model Carrera S Cabriolet.

Zdjęcia: Porsche, opracowanie: BM