MotoNews.pl

Bentley Continental – premiera nowej serii

09 stycznia 2012

Kategoria | Premiery  Rynek Premium  Targi
New Bentley Continental 10

Dwa nowe modele Bentley Continental V8 zostaną zaprezentowane dziś podczas pierwszego dnia North American International Auto Show – to nowy Continental GT coupé i kabriolet GTC z 4-litrową jednostką V8 biturbo.

Nowy silnik V8 dostarcza maksymalnej mocy 507 KM (373 kW) przy 6000 obr./min. i maksymalny moment obrotowy 660 Nm w zakresie 1700-5000 obr./min. W połączeniu z nową, 8-biegową przekładnią automatyczną przekłada się to na osiągi w postaci: sprintu z miejsca do 100 km/h w 4,8 sekundy w przypadku GT coupe i prędkość maksymalną 303 km/h.

Nowy silnik będzie dostępny w dwóch modelach: Continentalu GT i Continentalu GTC wyróżniających się czarną kratką atrapy chłodnicy i czerwoną plakietką z literką „B” i czarnym, trzyczęściowym zderzakiem przednim przedzielonym słupkami kolorze nadwozia. Z tyłu znajdziemy końcówki rur wydechowych w kształcie cyfry osiem i kolejną plakietkę z literą „B”. Oba modele wyposażono w 20-calowe felgi, opcjonalnie dostępne są 21-calowe, 6-ramienne z czarnym lub srebrnym wykończeniem.

We wnętrzu znalazły się: podsufitka z tkaniny Eliade, elementy z nowej okładziny z eukaliptusa o bardziej współczesnym wyglądzie, opcjonalna, dwukolorowa tapicerka skórzana i niska konsola środkową.

Dwa nowe Coninentale zajmą miejsce w ofercie Bentleya tuż poniżej okrętów flagowych: Continentala GT i GTC z 6-litrowym silnikiem W12 biturbo o mocy 640 KM. Oba nowe modele mają napęd na wszystkie koła z zaawansowanym mechanizmem różnicowym typu Torsen.

Zdjęcia: Bentley, opracowanie: BM