MotoNews.pl

MINI Baker Street i MINI Bayswater

20 stycznia 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
MINI Baker Street 9

Zaledwie kilka miesięcy dzieli nas od XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Londynie. MINI przygotowało z tej okazji dwie edycje specjalne swoich modeli, które zainspirowała stolica Wielkiej Brytanii. MINI Baker Street i MINI Bayswater pojawią się w sprzedaży wiosną tego roku. MINI Baker Street ma uosabiać młodość, świeżość i innowacyjność, a MINI Bayswater w zamierzeniu producenta odzwierciedla sportową werwę.

Pierwsza wersja specjalna będzie oferowana dla modeli MINI One, MINI Cooper, MINI One D i MINI Cooper D, a wariant MINI Bayswater będzie można zamówić w modelach: Cooper, Cooper S, Cooper D i Cooper SD.

MINI Baker Street: indywidualista ze skłonnością do ekstrawagancji
Nazwa nawiązuje oczywiście do słynnej londyńskiej ulicy, przy której rezydował powieściowy Sherlock Holmes i przy której mieszka premier Wielkiej Brytanii.

Ta edycja wyróżnia się specjalnymi detalami na nadwoziu i we wnętrzu kabiny: dachem w kolorze metalicznej szarości (czarnym w modelach MINI Cooper i Cooper D), maską silnika z czarnymi pasami, 16-calowymi felgami z lekkich stopów w odcieniu błyszczącej czerni i czarnymi obudowami lusterek bocznych. Klienci będą mogli wybierać między nadwoziami w kolorze „białego pieprzu” lub „nocnej czerni”. Na bokach auta umieszczono plakietki z nazwą edycji specjalnej. We wnętrzu projektanci na nowo zinterpretowali wykończenia z tkanin i skóry i utrzymali je w różnych odcieniach szarości.

Lista wyposażeniowa MINI Baker Street jest dość obszerna i obejmuje m.in.: klimatyzację, komputer pokładowy, kierownicę obitą skórą, zestaw chromowanych ozdobników nadwozia, światła przeciwmgielne i pakiet dodatkowego oświetlenia.

Oferta silnikowa zaczyna się od jednostki o mocy 98 KM (72 kW) w MINI One, przez MINI Coopera z silnikiem o mocy 122 KM (90 kW), MINI One D z silnikiem o mocy 90 KM (66 kW), po MINI Coopera D o mocy 112 KM (82 kW). Wszystkie jednostki napędowe standardowo współpracują z 6-biegową przekładnia manualnie, a opcjonalnie z 6-biegowym automatem.

MINI Bayswater: ekstrawertyczny sportowiec
Swoją nazwę edycja specjalna zawdzięcza popularnej dzielnicy Londynu z wieloma restauracjami, barami i znanym Hyde Parkiem. MINI Baywater wyróżniają: metaliczne, błękitne nadwozie (lakier stworzono specjalnie dla tej edycji), błyszczące, czarne, 17-calowe felgi Sandblast o jasnych krawędziach, czarny dach, czarne, sportowe pasy na masce silnika i obudowy lusterek bocznych w kolorze szarym z czarnymi paskami po lewej stronie i niebieskim z czarnymi paskami po prawej. MINI Cooper S i MINI Cooper SD w tej edycji będą oferowane także w odcieniu metalicznej, „nocnej czerni” i szarości. Na bokach auta, progach drzwiowych i fotelach umieszczono logo z napisem MINI Bayswater.

We wnętrzu znajdziemy fotele obite antracytową skórą z niebieskimi i szarymi przeszyciami. Podobne szwy zdobią osłony gałki zmiany biegów i dźwigni hamulca ręcznego. Kokpit ozdobiono elementami pokrytymi czarnym lakierem fortepianowym, a resztę kabiny chromowanymi detalami. Na pedały gazu, hamulca i sprzęgła nałożono nakładki ze stali szlachetnej.

A oto oferta silnikowa dla edycji specjalnej: MINI Cooper (122 KM/90 kW), MINI Cooper S (184 KM/135 kW), MINI Cooper D (112 KM/82 kW) i MINI Cooper SD (143 KM/105 kW). Wszystkie standardowo współpracują z 6-biegową przekładnią manualną, lecz opcjonalnie można będzie nabyć także wariant z 6-biegowym automatem.

Zdjęcia: MINI, opracowanie: BM