MotoNews.pl

Porsche Panamera Turbo S według edo competition – szybciej to już tylko samolotem

03 lutego 2012

Kategoria | Edo Competition  Tuning
Marka, model | ,
Panamera Turbo S edo 9

Edo competition udało się wycisnąć z Porsche Panamery Turbo S 700 koni mechanicznych mocy i maksymalny moment obrotowy 880 Nm. Nowy pakiet tunera wzmacnia Porsche Panamerę Turbo S o 150 koni mechanicznych i zwiększa maksymalny moment obrotowy o 130 Nm w porównaniu z wersją seryjną.

Stuningowane Porsche katapultuje się z miejsca do 100 km/h w 3,5 sekundy (seryjny model przyspiesza w 3,8 s), co czyni z niego najszybszą Panamerę Turbo S na świecie. Pojazd rozwija prędkość 200 km/h w 11,4 sekundy (w oryginale to 13,5 sekundy). Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 340 km/h.

Specjaliści z edo competition poważnie zmodyfikowali turbodoładowana jednostkę napędową, wymieniając turbosprężarki, kolektory wydechowe, filtry powietrza i montując nowe konwertery katalityczne. Panamera Turbo S wzbogaciła się także o nowy, wyczynowy układ wydechowy ze stali szlachetnej z zaworami skrzydełkowymi. Przeprogramowano również jednostkę kontrolną silnika.

By potężna moc nie uniosła samochodu w przestworza, edo competition zamontowało w Panamerze moduł obniżający zawieszenie o 30 mm. Obręcze wymieniono na nowe, 22-calowe, wyglądające, jakby wykonano je z włókna węglowego.

Zdjęcia: edo competition, opracowanie: BM