Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
eeeee
brak opinii

Porsche Panamera

Porsche Panamera

Porsche Panamera to luksusowy model marki Porsche reprezentujący segment E, który zadebiutował wiosną 2009 roku podczas wystawy Auto Shanghai.

Model łączy sportową wydajność z elegancją i oferuje dynamiczny design, wyrafinowane wnętrze oraz imponujące osiągi. Model ten reprezentuje połączenie luksusu i sportowego ducha, charakteryzując się perfekcyjnym wykonaniem oraz innowacyjnymi technologiami.

Porsche Panamera I (typ 970, 2009-2016)

Pierwsza generacja Panamery debiutowała w 2009 roku. Znana ze swojego kontrowersyjnego designu, łączyła cechy klasycznego Porsche z funkcjonalnością sedanu. Warianty silnikowe obejmowały gamę od mocnych V6 po potężne V8, a także wersję hybrydową. Pierwsza generacja Porsche Panamera zdobyła uznanie za wydajność i komfort.

Porsche Panamera II (typ 971, 2016-)

Druga generacja Panamery, wprowadzona do salonów w 2017 roku, przyniosła nowoczesny design, zwiększoną wydajność i ulepszone technologie. Warianty obejmują modele bazowe, sportowe wersje GTS, hybrydy plug-in oraz flagową Panamera Turbo. Dynamiczne linie nadwozia podkreślają sportowy charakter, a nowoczesne wnętrze oferuje najnowsze rozwiązania multimedialne i komfortowe.

Ciekawe odmiany Porsche Panamera

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid - wersja o najwyższych osiągach, łącząca moc silnika V8 z systemem hybrydowym. Potężne osiągi idą w parze z efektywnością energetyczną, co czyni ją jednym z najbardziej zaawansowanych modeli w gamie. Zdolność do rozpędzenia do 100 km/h w zaledwie kilka sekund łączy się z możliwością przejechania na czystej energii elektrycznej na krótkich dystansach.

Porsche Panamera 4 E-Hybrid - model ten łączy osiągi sportowego samochodu z ekologicznym podejściem. Dzięki systemowi hybrydowemu może być napędzany zarówno przez silnik spalinowy, jak i elektryczny. To idealne połączenie dla tych, którzy cenią dynamikę jazdy, jednocześnie dbając o środowisko.

Porsche Panamera Executive - wersja z przedłużonym rozstawem osi, zaprojektowana z myślą o zwiększonym komforcie podróżowania. Dłuższa przestrzeń w tylnej części kabiny pozwala na luksusowe rozciągnięcie się, podczas gdy utrzymane są sportowe osiągi. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią przestronność bez rezygnacji z dynamiki.

Porsche Panamera Sport Turismo - innowacyjne kombi, które łączy funkcjonalność z wydajnością. Oferuje większy bagażnik niż tradycyjna wersja sedan, jednocześnie zachowując charakterystyczne dla Porsche sportowe cechy. Sport Turismo to propozycja dla tych, którzy poszukują praktyczności bez kompromisów w stylu.

Porsche Panamera GTS - wersja GTS to synonim sportowej ekscytacji. Zwiększone osiągi, bardziej zaawansowany układ jezdny i charakterystyczny dźwięk silnika sprawiają, że jest to propozycja dla miłośników sportowego prowadzenia. Kombinezon elegancji i mocy, Panamera GTS dostarcza niezapomnianych doznań z jazdy.

Porsche Panamera to nie tylko samochód, to manifestacja elegancji i sportowego ducha. Każda generacja i kolejna jego odmiana stanowi ewolucję tej ikony, oferując unikalne połączenie luksusu, wydajności i innowacji technologicznych.

Porsche Panamera 3. generacji zostało zaprezentowane w piątek 24 listopada 2023 roku.

Ceny nowych modeli

Porsche Panamera - Fotogalerie

Ostatnie 30 wiadomości związane z Porsche Panamera:

Gama Porsche Panamera wzbogacona o dwa nowe warianty E-Hybrid

Gama Porsche Panamera wzbogacona o dwa nowe warianty E-Hybrid Porsche poszerza gamę modelu Panamera o warianty 4 E-Hybrid oraz 4S E-Hybrid – nowe hybrydy plug-in, oferujące imponujące czasy przyspieszeń oraz właściwości...

czytaj dalej

Fabryka Porsche w Lipsku świętuje wyprodukowanie dwumilionowego samochodu

Fabryka Porsche w Lipsku świętuje wyprodukowanie dwumilionowego samochodu Jubileuszowy egzemplarz to Panamera Turbo E-Hybrid w kolorze Madeira Gold Metallic, zbudowana dla nabywcy z...

czytaj dalej

W Szanghaju debiutuje Porsche Panamera Turbo Sonderwunsch

W Szanghaju debiutuje Porsche Panamera Turbo Sonderwunsch W ramach premiery kompleksowo zmodernizowanej linii modelowej producent sportowych aut przedstawił w Szanghaju specjalnie zaprojektowany unikat - Porsche Panamera Turbo...

czytaj dalej

Porsche przedstawia 3. generację Porsche Panamera

Porsche-Panamera-2024Porsche odnawia linię modelową Panamera: trzecia generacja sportowej, luksusowej limuzyny charakteryzuje się szerszą gamą cyfrowych funkcji, świeżym i wyrazistym designem oraz ...

czytaj dalej

Nowa koncepcja wnętrza Porsche Panamera

Nowa koncepcja wnętrza Porsche Panamera W nowej generacji modeli Panamera firma Porsche zastosuje innowacyjną, intuicyjną koncepcję obsługi, która stawia kierowcę w centrum...

czytaj dalej

TECHART prezentuje bogatą linię modeli Porsche w Bangkoku

TECHART Thailand 01 GTstreet R FlyweightFirma prezentuje zupełnie nowy program GTstreet R Flyweight oraz pierwszy GTstreet R w Tajlandii jako część kompleksowej linii TECHART na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w ...

czytaj dalej

Pozostałe artykuły ...

Porsche - archiwum artykułów