MotoNews.pl

Seria limitowana Megane Coupe Cabriolet Monaco GP

08 marca 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Megane Monaco GP 5

Mégane Coupé Cabriolet Monaco GP to klasa, której trudno się oprzeć. Starannie dopracowany w najdrobniejszych detalach fascynuje już na pierwszy rzut oka, przywołując na myśl świat wyścigów w najdoskonalszym wydaniu.

Charakterystyczna sportowa sylwetka, z przednim zderzakiem oraz tylnym dyfuzorem jak w Mégane Coupé w wersji GT, podkreślona została subtelnym perłowobiałym lakierem z elementami błyszczącej czerni (obudowy lusterek bocznych, tylny dyfuzor i obramowanie świateł przeciwmgłowych), przyciemnianymi kloszami reflektorów oraz 17-calowymi obręczami kół ze stopu metali lekkich w kolorze czarnym. Idealnie wysmakowane połączenie i doskonale wyważone proporcje tworzą harmonijną całość, nadając autu płynną i elegancką linię.

We wnętrzu wszystko przywołuje na myśl świat wyścigów w najdoskonalszym wydaniu: ciemnografitowa skórzana tapicerka wzbogacona wyszywanymi na oparciach monogramami „Monaco GP” współgrającymi z podobnymi monogramami na dywanikach podłogowych, podgrzewane fotele przednie, aluminiowe pedały czy elementy ozdobne deski rozdzielczej i płatów drzwi w perłowobiałym kolorze. Dzięki szklanemu dachowi wnętrze jest pełne światła i pozwala cieszyć się imponującym widokiem nieba niezależnie od pory roku.

Każdy egzemplarz opatrzony jest numerowaną tabliczkąświadczącą o jego ekskluzywnym charakterze. Na tym jednak nie koniec. Szczególnie bogate wyposażenie tej wersji obejmuje również takie elementy jak: reflektory bi-ksenonowe ze spryskiwaczami i funkcją doświetlania zakrętów, system nawigacji Carminat TomTom® czy wysokiej klasy radioodtwarzacz 3D Sound by Arkamys®.

Seria limitowana Monaco GP nawiązuje do wieloletniej współpracy marki z Automobilklubem z Monako. Od czasów zwycięstwa François Repusseau za kierownicą Renault 40 CV w rajdzie Monte Carlo w 1925 r. łączy je wspólna pasja. W jednej z najbardziej prestiżowych imprez w sezonie F1, jaką jest Grand Prix de Monaco, silniki Renault zdobywały wielokrotnie pierwsze miejsce na podium (w tym w 2011 r. dzięki S. Vettelowi). Ponadto Renault Sport organizuje na terenie Księstwa Monako wyścigi Formuły Renault 3.5 Series w poszukiwaniu przyszłych mistrzów kierownicy.

Zdjęcia: Renault