MotoNews.pl

Urlop w stylu MINI

02 kwietnia 2012

Kategoria | Premiery
MINI 9

MINI po raz kolejny zaskakuje swoich fanów. Do rodziny produktów MINI dołącza luksusowa przyczepa kempingowa oraz stylowy namiot, który z łatwością może zostać zamontowany na dachu auta. Produkty z najnowszej linii Formula – na rynku od 1 kwietnia tego roku – zapewnią maksymalną przyjemność z wycieczek krajoznawczych przy zachowaniu minimalnych rozmiarów auta.

Po marcowej prezentacji konceptu MINI Clubvan – pierwszego MINI do codziennych wyzwań biznesowych, marka przedstawiła swoim miłośnikom propozycję wakacji w stylu MINI. Dwuosobowa przyczepa kempingowa oraz namiot to propozycja dla osób, które pragną, aby ich wakacje stały się niezapomnianą przygodą.

Ile razy zdarzyło Ci się znaleźć doskonałe miejsca na nocleg pod gwiaździstym niebem, ale Twój samochód był zbyt duży, aby zmieścić się na leśnej ścieżce, a sprzęt do biwakowania za ciężki, aby go przenieść? MINI Countryman z łatwością zaprowadzi Cię w najbardziej urokliwe, ale i niedostępne miejsca, natomiast stylowa przyczepka kempingowa „Cowley” sprawi, że biwakowanie nie będzie przypominało Ci wyłącznie o studenckich wyprawach, a stanie się synonimem luksusu. Dwie wygodne kuszetki, dwupalnikowa kuchenka gazowa, zbiornik na wodę z pompą i akcesoriami do zmywania, panele słoneczne służące do ładowania pokładowej baterii oraz 230 V gniazdka zasilającego lodówkę, telewizor/DVD oraz system stereo to tylko z kilka z niewielu akcesoriów, które urozmaicą każdy wyjazd za miasto.

Kształty przyczepki były inspirowane okrągłymi zagięciami znanymi z drzwi MINI. Dodatkowo zamontowane w Cowleyu drzwi posiadają przesuwane okna, które były montowane w klasycznym MINI z 1969 roku. Przyczepka jest tylko o 12 centymetrów szersza od MINI Clubmana i waży niecałe 300 kilogramów.

W sportowych modelach samochodów spod znaku John Cooper Works, gdzie nie ma możliwości zamocowania przyczepki, idealnym rozwiązaniem będzie namiot Swindon. Ten dwuosobowy namiot, który z łatwością można zamontować na dachu MINI, MINI Clubmana oraz MINI Countrymana, sprawi że szukanie noclegu na ostatnią chwilę już nigdy nie zepsuje Ci urlopu. Teraz, aby spędzić niezapomnianą i romantyczną noc pod gołym niebem, wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce, wspiąć się na dach swojego MINI, podnieść górną część namiotu, położyć poduszki oraz kołdrę i przez resztę nocy wpatrywać się w piękno gwiazd. Design namiotu sprawia, że wspólnie z samochodem tworzy on nieszablonową, wyjątkową całość.

Zdjęcia: MINI