MotoNews.pl

Przedpremierowy pokaz MINI Cooper S E Countryman ALL4 w Poznaniu

10 kwietnia 2017

MINI-Countryman

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Poznaniu MINI przedpremierowo zaprezentowało pierwszy w historii model z napędem hybrydowym. MINI Cooper S E Countryman ALL4 to hybryda typu plug-in. Idealnie łączy sportową dynamikę i zwinność z przyjazną środowisku, niemal bezgłośną jazdą.

 MINI Cooper S E Countryman ALL4

Samochód pozwala na pokonanie do 40 km wyłącznie na napędzie elektrycznym, czyli bez lokalnej emisji CO2. Trzycylindrowy silnik benzynowy MINI TwinPower Turbo oraz synchroniczny silnik elektryczny oferować będą moc systemową 224 KM i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,8 s. Ponadto hybrydowe MINI dzięki napędowi na cztery koła ALL4 zapewnia doskonałą trakcję na nieutwardzonej czy śliskiej nawierzchni. MINI Cooper S E Countryman ALL4 to pierwszy krok w stronę elektryfikacji oferty MINI. W 2019 zadebiutuje w pełni elektryczny model, bazujący na technologii wykorzystywanej przez BMW w samochodach BMW i.

MINI – John Cooper Works

Podczas targów poznańskich, goście mogli również poznać bardziej drapieżną i dynamiczną linię MINI – John Cooper Works. Na wielbicieli ekstremalnych doznań czekał nowy model MINI John Cooper Works Clubman. Odznacza się mocą 231 KM i przyspieszeniem 0- 100 km/h w 6,3 sekundy. To obecnie największy sportowiec w ofercie MINI. W strefie John Cooper Works zaprezentowany został także MINI John Cooper Works Cabrio. Model debiutował na polskich drogach latem zeszłego roku. Ten przyspieszający w 6,5 sekundy do 100 km/h sportowy model dostarcza gokartowej frajdy z jazdy również w czasie podróży pod gołym niebem. Proces otwierania i zamykania miękkiego dachu odbywa się w pełni automatyczne i trwa 18 sekund, a można go wykonać również podczas jazdy z prędkością nieprzekraczającą 30 km/h.

MINI Hatch

W Poznaniu nie zabrakło także topowego wariantu klasycznego MINI Hatch. To najczęściej wybierany przedstawiciel rodziny John Cooper Works przez polskich klientów, którzy coraz chętniej stawiają na auta tej brytyjskiej marki.

Rok 2016 był rekordowy dla MINI w Polsce. Wzrost o 38,6 proc. i 1573 rejestracje w ciągu 12 miesięcy minionego roku to najlepszy wynik w historii. Warto także podkreślić, że MINI jest najszybciej rosnącą marką ze wszystkich producentów, którzy sprzedali minimum 1000 samochodów.

Zdjęcia: MINI