MotoNews.pl

Specjalna, chińska edycja Ferrari 458 Italia

11 kwietnia 2012

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
Ferrari 458 Italia Chiny 2

W tym roku mija 20 lat obecności Ferrari w Chinach i 20 lat od momentu złożenia pierwszego zamówienia na Ferrari TS 348 w Pekinie. Aby uczcić tę rocznicę włoski producent przygotował retrospektywną wystawę, która będzie prezentowana w Szanghaju oraz wyprodukował specjalną edycję modelu 458 Italia. Limitowana edycja zostanie ograniczona do zaledwie 20 egzemplarzy i będzie sprzedawana wyłącznie na terenie Państwa Środka.

Nadwozie limitowanego Ferrari 458 Italia polakierowano na zupełnie nowy kolor noszący wdzięczną nazwę „Marco Polo Red” i ozdobiono tradycyjnymi chińskimi motywami przedstawiającymi legendarnego „smoka-konia”. Wybór takiego elementu był nieprzypadkowy – smok to symbol kultury chińskiej oznaczający tam odwagę, pasję i sukces, a koń jednoznacznie kojarzy się Europejczykom z Ferrari. W przedniej części pojazdu uwagę przykuwa więc złoty smok na czarnym tle umieszczony na masce silnika, któremu towarzyszy brykający rumak. Całość uzupełniono o złote obręcze z lekkich stopów.

We wnętrzu znajdziemy złote hafty na zagłówkach i przycisk uruchamiający silnik, na którym umieszczono zapisany za pomocą chińskich znaków napis „Start”. Na desce rozdzielczej znalazło się także miejsca dla specjalnej plakietki z napisem „edycja specjalna z okazji 20lecia”.

Zdjęcia: Ferrari, opracowanie: BM