MotoNews.pl

Nowy Bentley Continental GT V8 debiutuje w Pekinie

26 kwietnia 2012

Kategoria | Premiery  Rynek Premium  Targi
Bentley Continental GT 7

Podczas wystawy Auto China 2012 swoją oficjalną premierę ma nowy Bentley Continental GT V8. Najnowsza odsłona Bentley’a Continentala V8 oraz jego odpowiednik ze składanym dachem, Bentley GTC V8 kryją pod maską niezwykły, nowy, 4-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 500 KM dostępnej przy 6000 obr./min. i maksymalnym momencie obrotowym 660 Nm, dostępnym praktycznie w całym zakresie obrotów (od 1700 do 5000 obr./min.). W połączeniu z nową, 8-biegową przekładnią o krótkich przełożeniach jednostka napędowa rozpędza Continentala GT Coupe z miejsca do 100 km/h w 4,8 sekundy i pozwala mu rozwinąć prędkość maksymalną 303 km/h. Jednocześnie, jak zapewnia producent, nowy silnik pozwala na osiągnięcie lepszych wyników w zakresie oszczędnego zużycia paliwa – nowy Continental GT V8 może przejechać do 800 km na jednym, zatankowanym do pełna baku.

Nowe modele Bentley Continental V8 wyróżniają się wizualnie czarną atrapą chłodnicy z chromowaną kratką i pokrytą czerwoną emalią plakietką ze stylizowaną literą „B” oraz czarną dolną częścią przedniego zderzaka złożoną z trzech segmentów i przedzieloną wspornikami w kolorze nadwozia. W tyle znajdziemy chromowane końcówki rur wydechowych o przekroju w kształcie cyfry osiem, ciemniejszą, dolną część fartucha tylnego i kolejną plakietkę z literą „B”. Pojazd można zaopatrzyć w 20-calowe obręcze standardowe lub 21-calowe, 6-ramienne felgi w kolorze błyszczącej czerni lub srebrnym.

W kabinie, jak zwykle, luksusowo – okładziny z drewna eukaliptusowego, dwukolorowa tapicerka skórzana, tkaninowa podsufitka Eliade i krótka konsola środkowa.

 

 

Zdjęcia: Bentley, opracowanie: BM