MotoNews.pl

Premiera Subaru Legacy 2013 w specyfikacji chińskiej

26 kwietnia 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Subaru Legacy 8

Subaru, korzystając z okazji w postaci Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej w Pekinie, pokazało swoim chińskim klientom, jak będzie wyglądać nowa odsłona modelu Legacy w miejscowej specyfikacji. Hasłem przewodnim japońskiego producenta na rok 2013 było „maksymalne zwiększenie wydajności” – dotyczy to designu, zużycia paliwa, właściwości jezdnych i bezpieczeństwa.

Projektantom udało się uzyskać sportowy, mocny wygląd nadwozia dzięki zastosowaniu reflektorów o kształtach typowych dla modeli Subaru i sześciokątnej atrapy chłodnicy. Prześwit między podwoziem na nawierzchnią drogi zwiększono o 60 mm. Przeprojektowano także przedni i tylny zderzak oraz spojler boczny. Nadkola poszerzono i w efekcie pojazd jest szerszy o 40 mm od poprzedniej wersji Legacy. Na progach bocznych i tylnym zderzaku umieszczono chromowane akcenty, a całość uzupełniono o zestaw nowych, 18-calowych obręczy z lekkich stopów.

We wnętrzu kabiny zmieniono kolorystykę panelu środkowego, konsoli przedniej i panelu z przełącznikami za kierownicą. Przemieszczono także elektroniczny hamulec postojowy.

Producent twierdzi, że w Legacy w odsłonie na 2013 rok połączenie nowej generacji silnika Boxer z lekką, kompaktową i bezstopniową przekładnią Lineartronic pozwoliło na zmniejszenie zużycia paliwa, jednak nie podał żadnych konkretnych danych na potwierdzenie tej informacji. Subaru Legacy 2013 w specyfikacji chińskiej ma także zmodyfikowane zawieszenie i ulepszony system kontroli stabilności pojazdu. Chińskich kierowców ucieszy zapewne wiadomość, że zyskali dodatkową poduszkę powietrzną chroniącą okolice kolan.

Zdjęcia: Subaru, opracowanie: BM