MotoNews.pl

Rolls-Royce Ghost Six Senses Concept przemawia do wszystkich zmysłów

01 maja 2012

Ghost Six Senses 6

Rolls-Royce zaprezentował swój nowy koncept o nazwie Ghost Six Senses, wyjątkowo luksusowy model, który ma przemawiać do wszystkich zmysłów pasażerów i kierowcy.

Wzrok
Piękny i elegancki Rolls-Royce Ghost to symbol nienagannego smaku i widok niezwykle miły dla oka. Perłowy, biały lakier nadwozia uzupełniono o zestaw specjalnych obręczy z lekkich stopów, wzrok przyciąga jednak przede wszystkim bogactwo detali wykończeniowych we wnętrzu kabiny. Głęboki, połyskliwy odcień orzechowej okładziny przeplata się z ukośnymi pasami forniru z brązowego dębu. W zamyśle producenta miały one symbolizować moc, jaką Ghost Six Senses oddaje w ręce kierowcy.

Słuch
Od ponad 100 lat znakiem firmowym marki Rolls-Royce w dziedzinie akustyki jest cisza. Nowy koncept także jest idealnie wygłuszony we wnętrzu, jednak pasażerowie i kierowca mogą korzystać z koncepcyjnego systemu audio ze zmodyfikowanym wzmacniaczem i głośnikami w obudowach obciągniętych skórą, które poprawiają jakość odtwarzanego dźwięku.

Węch
We wnętrzu kabiny dominuje zapach typowy dla Rolls-Royce’ów – to aromat najdelikatniejszej skóry, którą pokryto ręcznie wykonane fotele i podsufitkę. Na tym tle wyróżniają się subtelne akcenty aromatycznego drewna użytego do stworzenia ozdobnych okładzin.

Smak
Skąpana w świetle płynącym z panoramicznego dachu tylna część kabiny zachęca pasażerów do relaksu. Mogą oni rozpieścić swoje kubki smakowe za pomocą chłodnych napojów lub dobrego szampana dzięki specjalnej, pięknie ozdobionej lodówce, w której można przechowywać butelki oraz kryształowym kieliszkom, by degustacja przebiegała w odpowiednio luksusowym stylu.

Dotyk
Kabina Rolls-Royce’a dostarcza zróżnicowanych wrażeń dotykowych – od chłodnego chromu, przez miękkość skóry, po gładką powierzchnie oklein. Pasażerowie mogą także zanurzyć stopy w grubych dywanikach wykonanych z wełny jagnięcej.

Zdjęcia: Rolls-Royce, opracowanie: BM