MotoNews.pl

Rolls-Royce Dawn zadebiutował na targach Motor Show w Poznaniu

02 kwietnia 2016

Rolls-Royce-Dawn-2016 3

Współczesny synonim prawdziwego luksusu. Piękny, czteromiejscowy kabriolet, który uwodzi, kusi i budzi pożądanie. Samochód do prowadzenia na co dzień i czerpania z tego wielkiej radości, Rolls-Royce Dawn zadebiutował w Polsce podczas targów Motor Show w Poznaniu.

Światowy lider w produkcji luksusowych aut zaprezentował polskiej publiczności swój nowy kabriolet obok innych modeli: Wraith oraz Ghost.

Dawn czerpie inspirację z eleganckich i ponadczasowych samochodów bez dachu Rolls-Royce Silver Dawn z lat 40. i 50. Celem zespołu projektowego było pogodzenie ewolucji w stylistyce marki z bardzo nowoczesną architekturą czteroosobowego, ekskluzywnego kabrioletu. Pierwsze egzemplarze nowego Rolls-Royce Dawn trafią do klientów wiosną.

Począwszy od 2018 roku wszystkie Rolls-Royce’y będą powstawały na bazie aluminiowej ramy. W kolejnych miesiącach planowany jest debiut samochodów, które zapewne zostaną docenione przez kolekcjonerów. Ponadto do 2018 roku na rynku pojawi się nowy Phantom.

Rolls-Royce zapewnia wszystko to, czym cechuje się prawdziwy luksus: unikatowość, rękodzieło, autentyczność, piękno i wyjątkowość. Każdy egzemplarz samochodu powstaje przez zastosowanie spójnej technologii, najlepszych materiałów oraz ręcznej pracy specjalistów najwyższej klasy, by zaspokoić indywidualne oczekiwania klientów. W 2015 roku około 90 proc. samochodów Rolls-Royce, było wykonanych w ramach Bespoke – programu wysokiej personalizacji aut będącym wyznacznikiem najwyższego poziomu jakości w branży dóbr luksusowych.

Gościem stoiska Rolls-Royce Motor Cars w Poznaniu była Julita Kuźnicka, pracująca na co dzień w warsztacie stolarskim w domu Rolls-Royce w Goodwood i tworząca tam piękne, złożone drewniane elementy wyposażenia wnętrza samochodów Rolls-Royce. Dodatkowo firma zaprezentowała jeden z zaledwie 15 istniejących na świecie koszy koktajlowych Coctail Hamper.

Zdjęcia: MotoNews.pl