MotoNews.pl

Audi Q3 red track – gwiazda zlotu fanów GTI nad Woerthersee

11 maja 2012

Marka, model | ,
Audi Q3 red track 19

Podczas najważniejszej imprezy dla miłośników GTI – zlotu nad austriackim jeziorem Woerthersee, który w tym roku odbędzie się w dniach 16-19.05, Audi zaprezentuje trzy pojazdy koncepcyjne. Wszystkie bazować będą na modelach z rodziny Q3. Oprócz tego niemiecki producent pochwali się produktem o nazwie Audi e-bike, czyli supernowoczesnym rowerem wykonanym z włókna węglowego i wyposażonym w napęd elektryczny.

Koncepty, które zostaną przedstawione w Austrii, to: Audi Q3 jinlong yufeng, o którym pisaliśmy już wcześniej przy okazji niedawnej wystawy Auto China w Pekinie, Audi RS Q3 Concept, które również debiutowało publicznie w chińskiej stolicy oraz absolutna premiera: Audi Q3 red track.

Audi wybrało sobie trochę dziwny timing – u progu lata pokazuje model, który ma się spodobać przede wszystkim entuzjastom sportów zimowych, bo to właśnie dla tej grupy przeznaczone jest koncepcyjne Q3 red track. Pojazd ma zamontowany na dachu reling przytrzymujący dwie pary nart marki Audi wykonanych z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym. Auto wyposażono także w dwie ręczne latarki z elementami grzejnymi i termos umieszczone w bagażniku. Mata, którą wyłożono przestrzeń bagażową ma wbudowane podgrzewane poduszki do siedzenia.

Audi Q3 red track polakierowano na energetyczny odcień czerwieni o perłowym wykończeniu. Do tego dodano akcenty w kolorze matowej szarości i czerni. Na racku dachowym umieszczono dwa kompaktowe reflektory z diodami LED, a w tylnym dyfuzorze znajdziemy podwójne końcówki rur wydechowych. Pojazd porusza się na ogumieniu w rozmiarze 255/45 zamontowanym na 20-calowych obręczach. Przedni i tylny rozstaw kół poszerzono nieco w porównaniu ze standardowym Audi Q3 – o 40 mm, a prześwit zwiększono o 30 mm.

We wnętrzu także zastosowano schemat kolorystyczny: czerń-szarość-czerwień. Fotele obito innowacyjną tapicerką wykonaną z tkaniny i skóry – wąskie paski skóry o szerokości kilku dziesiątych milimetra utkano wraz z nićmi.

Audi Q3 red track kryje pod maską turbodoładowany, 5-cylindrowy silnik TFSI o pojemności 2,5 litra. Jego moc, to 340 KM/250 kW, a maksymalny moment obrotowy wynosi 450 Nm. Współpracuje z 7-biegową przekładnią S tronic i stałym napędem na wszystkie koła quattro. Z takim zapleczem, Q3 red track rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 5,4 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 263 km/h.

Zdjęcia: Audi, opracowanie: BM