MotoNews.pl

Nowe BMW serii 7

29 maja 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
BMW 7 19

Nowe BMW serii 7 konsekwentnie umacnia swoją pozycję najbardziej innowacyjnej limuzyny w segmencie pojazdów luksusowych. Flagowy model BMW to zarówno sportowa elegancja, doskonałe technologie napędowe, jak i luksusowy komfort. Limuzyna podkreśla swoją pozycję lidera poprzez znaczące udoskonalenie wyposażenia: nowe reflektory diodowe, atrakcyjniejsze, lepiej wyciszone wnętrze, odczuwalnie większy komfort jazdy, kompletna oferta wyposażenia dodatkowego oraz najnowocześniejsze technologie bezpieczeństwa gwarantują najwyższy standard podróżowania.

Szereg nowych lub zoptymalizowanych wariantów napędu, wśród nich najmocniejszy sześciocylindrowy rzędowy silnik wysokoprężny na świecie, oraz jednostka BMW ActiveHybrid 7 drugiej generacji wyznaczają standardy w zakresie mocy i wydajności.

Dynamiczne linie i idealnie harmonijne proporcje nadal określają sportowo-elegancką sylwetkę limuzyny BMW serii 7. Najbardziej zauważalnym elementem nowego modelu są diodowe reflektory główne z typowymi dla tej marki pierścieniami świetlnymi i elegancką listwą akcentową. Dzięki nim nowy model może pochwalić się niepowtarzalnym wyglądem także w nocy. Pojazd wyróżnia ponadto zmodyfikowana atrapa chłodnicy BMW z dziewięcioma, a nie jak poprzednio dwunastoma, listwami grilla oraz zmieniony pas przedni. Patrząc z boku, można zauważyć takie nowe cechy charakterystyczne jak kierunkowskazy wbudowane w dolną część lusterka zewnętrznego. Wyraźnie zarysowany tył pojazdu zdobi filigranowy chromowany pasek łączący płaskie lampy tylne w zderzaku tylnym.

Wnętrze BMW serii 7 Limuzyna charakteryzuje doskonałe wzornictwo, najlepsze materiały, rzemieślnicza precyzja wykonania i najwyższa funkcjonalność. Kierowca i pasażer zajmują miejsca w nowo zaprojektowanych skórzanych fotelach oferujących optymalne podparcie boczne i maksymalny komfort na długich trasach. Także pasażerowie z tyłu podróżują nadzwyczaj wygodnie i są optymalnie zabezpieczeni przed hałasem. Na życzenie również z tyłu dostępne są pojedyncze fotele, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Na długich trasach rozrywki dostarcza opcjonalny system Rear Seat Entertainment z nowym płaskoekranowym monitorem o przekątnej 9,2 cala. Idealny dźwięk gwarantuje nowy system Bang & Olufsen High End Surround Sound o mocy 1200 W wyposażony w 16 głośników, w tym w podświetlany głośnik centralny, który chowa się niemal całkowicie w podstawie deski rozdzielczej.

W nowym BMW serii 7 wielofunkcyjny wyświetlacz wskaźników za kierownicą można po raz pierwszy dostosować do potrzeb kierowcy. Rozszerzona technologia Black Panel otwiera zupełnie nowe możliwości wyświetlania na ekranie o przekątnej 10,25 cala. W zależności od trybu jazdy przyrządy są zróżnicowane pod względem kolorystycznym i graficznym i dostarczają indywidualnych informacji, takich jak np. wskazania stanu i funkcji. Także centralny monitor pokładowy na środku deski rozdzielczej został zoptymalizowany wizualnie i technicznie – teraz pracuje z wysoką rozdzielczością umożliwiającą wyświetlanie obrazu 3D.

W roku 2012 nowe BMW serii 7 Limuzyna debiutuje z nowymi i gruntownie zmodyfikowanymi jednostkami napędowymi, które wyróżniają się wysoką wydajnością i niską emisją spalin, a swoją moc przenoszą na koła napędowe za pośrednictwem inteligentnej ośmiostopniowej skrzyni automatycznej. Rozwiązania takie jak funkcja Auto Start Stop, odzysk energii hamowania oraz przełącznik właściwości jezdnych drugiej generacji z trybem ECO PRO i funkcją swobodnego toczenia niosą dodatkowy potencjał oszczędności. Oprócz flagowego modelu BMW 760i z dwunastocylindrową jednostką napędową w BMW 740i oferowany jest nowy sześciocylindrowy silnik rzędowy, a w BMW 750i zmodyfikowany silnik benzynowy V8. Również sześciocylindrowe silniki wysokoprężne w BMW 730d i BMW 740d odznaczają się większą mocą i niższym zużyciem paliwa. Premierę świętuje nowe BMW 750d xDrive: pod jego maską pracuje nowy sześciocylindrowy silnik wysokoprężny TwinPower Turbo – najmocniejszy diesel w swojej klasie. Ponadto na starcie pojawia się także druga generacja BMW ActiveHybrid 7 z nowym rzędowym silnikiem sześciocylindrowym i znacznie zredukowaną emisją spalin.

Liczne rozwiązania w zakresie układu jezdnego zapewniają w BMW serii 7 Limuzyna jeszcze większy komfort jazdy. Wyposażenie standardowe obejmuje nie tylko zoptymalizowany układ jezdny z nowymi elementami gumowymi i amortyzatorami oraz z pneumatycznym zawieszeniem tylnej osi z regulacją wysokości, ale i elektromechaniczny układ kierowniczy. Najnowocześniejsze elektroniczne systemy regulacji wraz z nową konfiguracją oprogramowania pozytywnie wpływają na wygodę podróżowania BMW serii 7 Limuzyna i gwarantują, że nowa charakterystyka dynamiki jazdy i komfortu dostarczy wszystkim pasażerom jeszcze więcej radości z jazdy.

Wyjątkowe połączenie systemów wspomagających kierowcę i usług mobilnościowych po raz kolejny pokazuje innowacyjność i przewagę techniczną BMW serii 7. Nowe, atrakcyjne rozwiązania w ofercie BMW ConnectedDrive umacniają Limuzynę na pozycji lidera w segmencie pojazdów luksusowych. Maksymalne bezpieczeństwo gwarantują unikalne w segmencie premium układy BMW Night Vision + Dynamic Light Spot z rozpoznawaniem osób, nieoślepiający asystent diodowych świateł drogowych, Driver Assistant Plus z funkcją Stop&Go, Active Protection z automatycznym rozpoznawaniem zmęczenia oraz funkcja Speed Limit Info ze wskazywaniem zakazów wyprzedzania za pomocą symboli znaków drogowych. Wydajniejszy system operacyjny centralnego monitora pokładowego umożliwia idealną obsługę programów rozrywki, optymalizuje korzystanie z usług biurowych czy internetowych oraz komfort rozmów przez telefon. System nawigacyjny Professional jest wydajniejszy i pracuje z wykorzystaniem nowej funkcji wyświetlania map oraz w trybie 3D City. Ofertę funkcjonalnych rozwiązań w BMW serii 7 uzupełnia innowacyjna funkcja bezdotykowego otwierania pokrywy bagażnika.

 

 

Zdjęcia: BMW