MotoNews.pl

Nowe BMW M3 i BMW M5 w edycji M Performance

04 czerwca 2012

Kategoria | Premiery
BMW 18a

BMW M stworzyło dwie nowe edycje M Performance dla modeli BMW M3 i BMW M5 przeznaczone do sprzedaży wyłącznie na terenie Wielkiej Brytanii. Każda ze specjalnych wersji będzie dostępna jedynie w 30 egzemplarzach, BMW M3 M Performance Edition w cenie 74 080 funtów szterlingów, a BMW M5 M Performance za 95 140 funtów.

Wraz z nowymi edycjami M Performance w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy dostępne będą BMW w trzech nowych kolorach nadwozia „Individual Japan Red” z folią w kolorze „Frozen Red”, „Individual Frozen White” i „Individual Frozen Blue”. Jeśli chodzi o kolorystykę wnętrza, to BMW M5 M Performance Edition będzie utrzymany w czerni Full Black Merino (kabina prawie w całości pokryta skórą), a BMW M3 M Performance Edition będzie mogło pochwalić się czarnym odcieniem Black Novillo (również ze skórzaną tapicerką). Do tego dochodzą detale w kolorze czerwonym, białym lub niebieskim.

Oba pojazdy we wnętrzu wyposażono również w dywaniki z kontrastowymi szwami, kierownicę obciągniętą alcantarą, wykończenia z czarnego lakieru fortepianowego, z wypalonym laserem napisem „One of 30” (jeden z trzydziestu), zagłówki z wyhaftowanym logo M i nakładki na progi drzwiowe z logo „BMW M Performance Edition”.

Pod maską nowego BMW M3 M Performance Edition pracować będzie silnik V8 o mocy 420 KM przenoszonej na koła za pośrednictwem standardowej, 7-biegowej przekładni M DCT i adaptacyjnej blokady dyferencjału M. Pojazd standardowo wyposażony jest również w pakiet Competition, na który składają się: zawieszenie obniżone o 10 mm, system Electronic Damper Control z trybem Sport i zmodernizowany system DSC+.

Oprócz tego BMW M3 M Performance Edition posiada szereg dodatkowych elementów wyposażenia w standardzie: 19-calowe obręcze M w kolorze matowej czerni, końcówki rur wydechowych pokryte ciemnym chromem, czarne wloty powietrza na masce silnika, przednie splittery z włókna węglowego, składane lusterka boczne, adaptacyjne reflektory, radio cyfrowe DAB, system audio Harman/Kardon z 13 głośnikami i pakiet BMW Professional Media.

Sercem nowego BMW M5 M Performance Edition jest silnik V8 TwinPower Turbo o mocy 560 KM. Uzupełnia go specjalne zawieszenie oraz dyferencjał Active M i system EDC. Na liście wyposażenia standardowego pojazdu znalazły się również: 20-calowe, czarne obręcze M, końcówki rur wydechowych pokryte ciemnym chromem, wielofunkcyjne fotele M Sport, kamera cofania, łącze internetowe, system audio BMW Professional z 12 głośnikami i blokada prędkości.

Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM